› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Pijany rowerzysta wjechał prosto w płot

› bieżące 23 dni temu    14.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pijany rowerzysta wjechał prosto w płot fot. Straż Miejska Elbląg

W minioną sobotę zmotoryzowany patrol straży miejskiej zwrócił uwagę na dziwne zachowanie rowerzysty, który podczas jazy rowerem przewrócił się na płot. Kiedy strażnicy ruszyli na pomoc rowerzyście wyczuli intensywną woń alkoholu.

W związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia polegającego na jeździe na rowerze pod wpływem alkoholu na miejsce został wezwany patrol Policji. Cyklista, u którego badanie alkotestem wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie został zatrzymany, przez policjantów, do wytrzeźwienia.

Przypominamy, że od 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, a wyższe stawki grzywien   dotyczą również wielu wykroczeń popełnianych przez rowerzystów. 

Mandat za:
- kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości wynosi 2500 zł; 
- kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu wynosi 1000 zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.