› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Pijany mieszkaniec Fromborka zakończył jazdę na przydrożnym drzewie

› policja 11 miesięcy temu    13.11.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pijany mieszkaniec Fromborka zakończył jazdę na przydrożnym drzewie

Braniewscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych kierujących, którzy wykazując się skrajną bezmyślnością i nieodpowiedzialnością wsiedli za kierownice swoich aut. Jazdę jednego z nich zatrzymało przydrożne drzewo, drugiego kontrolujący go policjanci. W obu przypadkach badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W piątek (10.11.2017) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego braniewskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, na trasie Braniewo - Frombork, gdzie 55-letni mieszkaniec Fromborka kierując samochodem osobowym marki Ford, jadąc z Braniewa w kierunku Fromborka stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo doprowadzając do wywrócenia pojazdu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący prowadził pojazd mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za swój czyn odpowie przed sądem.

Następnego dnia na ul. Świętojańskiej w Braniewie policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Po przeprowadzeniu badania trzeźwości okazało się, że 41–letni mieszkaniec Fromborka kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował nie mając prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.
Przypominamy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do świadków takich nieodpowiedzialnych zachowań o każdorazowe zgłaszanie pod numerem alarmowym 997 lub 112 podejrzenia o kierowaniu pojazdami przez osoby, które mogą być pod działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzą każdy tego typu przypadek.

(DS/TM )Braniewska Policja 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.