› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Pieniądze zostawiła przy śmietniku. Tak kazała "policjantka"

› bieżące 20 dni temu    2.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pieniądze zostawiła przy śmietniku. Tak kazała  fot. KMP Elbląg

Pewna elblążanka uwierzyła oszustce, która rozmawiała z nią przez telefon. Kobieta poinformowała, że jest policjantką, i że rozmówczyni jest zagrożona a złodzieje chcą okraść jej mieszkanie oraz konto… w banku. Aby ochronić pieniądze i kosztowności kobieta ma wypłacić pieniądze oraz spakować posiadane precjoza i zostawić je… koło śmietnika.

Ciekawi finału? Na nieszczęście kobieta dokładnie tak uczyniła. Wypłaciła pieniądze z konta (była to kwota 20 tys. złotych). Dodatkowo spakowała złotą biżuterię do foliowego, czarnego worka tak jak prosiła oszustka podająca się za policjantkę a następnie wyniosła spakowane przedmioty i zgodnie z instrukcją pozostawiła je… przy koszu na śmieci.

Gdy już się zorientowała, że została oszukana przez rozmówczynię podającą się za policjantkę, przyszła na prawdziwą policję, gdzie przyjęto od niej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa.

O podobnej sytuacji pisaliśmy wczoraj. Wtedy inna kobieta nie dała się oszukać, bo wiedziała o tym sposobie działania przestępców. Tym razem oszustka przekonała swoją rozmówczynię do ABSURDALNEJ sytuacji. Nie idźmy drogą wskazywaną przez oszustów.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.