› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pielęgniarki i położne obchodziły w Elblągu swoje święto

› bieżące 8 dni temu    14.05.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pielęgniarki i położne obchodziły w Elblągu swoje święto fot. UM Elblag

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Dziś z tej okazji odbyło się spotkanie organizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Elblągu. Uczestniczył w nim Prezydent Elbląga Michał Missan, który wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym, pracującym w elbląskich szpitalach i podmiotach opieki zdrowotnej przekazał serdeczne życzenia oraz słowa uznania za zaangażowanie i trud w służbę na rzecz drugiego człowieka.

- Wiem, jak ciężka jest to praca, często wymagająca poświęceń – nawet w życiu rodzinnym. Wiem co mówię, bo moja żona jest pielęgniarką. Poznałem tę pracę także pracując wiele lat, jako ratownik medyczny. Kłaniam się nisko i jestem pełen uznania – mówił Prezydent Michał Missan.

W liście przekazanym na ręce Pani Magdaleny Budziszewskiej – Przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Prezydent podkreślał jak ważnym ogniwem w systemie leczenia, wspierania i pomocy są pielęgniarki i położne.

„Wykonujecie niezwykle ciężką pracę, wymagającą nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale przede wszystkim wielkiej empatii, poszanowania godności człowieka, poświęcenia i odpowiedzialności. Każdego dnia niesiecie pomoc pacjentom i ich najbliższym. Jesteście przy nich w najtrudniejszych chwilach, tworząc przyjazne otoczenie i miłą atmosferę, łagodzącą ich cierpienie i niepokój. Za ciężką, codzienną pracę, dbałość o jakość wykonywania zawodu, za ciągłe podnoszenie kwalifikacji, ale przede wszystkim za płynące z Waszych serc dobro i troskę składam serdeczne podziękowania. Życzę radości, wytrwałości i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Niech Wasza służba ludzkiemu życiu i zdrowiu cieszy się zawsze uznaniem, szacunkiem i niegasnącą wdzięcznością” - napisał.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.