Piąty sparing wygrany. Olimpia – Powiśle 4:2

› sport ponad rok temu    6.02.2016
Piąty sparing wygrany. Olimpia – Powiśle 4:2 fot. Bartłomiej Ryś

Po raz piąty na boisko w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej wybiegli piłkarze III-ligowej Olimpii Elbląg. W samo południe przy ulicy Skrzydlatej doszło do pojedynku z Powiślem Dzierzgoń – pojedynku wygranego pewnie i wysoko 4 do 2. To już czwarte zwycięstwo podopiecznych trenera Adama Borosa w pięciu jak dotąd rozegranych meczach kontrolnych.

Wcześniej zawodnicy żółto-biało-niebieskich triumfowali nad Spartą Brodnica (5:1), Elaną Toruń (2:1) oraz Cartusią Kartuzy (3:2), a także raz zremisowali z Motorem Lubawa (1:1). Piątym sparingpartnerem było Powiśle Dzierzgoń, które już raz w tym okresie przygotowawczym mierzyło się z elbląską drużyną – Concordią, która po zaciętym spotkaniu wygrała 2:1.

Szkoleniowiec elbląskiego zespołu postanowił w tym meczu wystawić dwie jedenastki – każdą na jedną połowę. Pewnie wyglądałoby to inaczej, gdyby – tak jak planowano – Olimpia zagrała dwa spotkania tego dnia (drugi z Błękitnymi Raciąż). Na pierwsze 45 minut elblążanie wybiegli w składzie:

Tułowiecki, Kowalczyk, Kubowicz, Iwanowski, Bukacki, Ressel, Pietroń (Michał), Bojas, Szuprytowski, Kolosow, Bartkowski.

W takim zestawieniu do przerwy miejscowi prowadzili 3:1 po golach: Bartkowskiego (8 minuta), Kubowicza (22 minuta) oraz Kolosowa (30 minuta). Gospodarze musieli gonić wynik, gdyż na samym początku meczu stracili bramkę. Po zmianie stron kibice mieli okazję ujrzeć „nową” drużynę w składzie:

Daniel, Maciążek, Wenger, Dyl, Domagała, Piotrowski, Kuczkowski, Sokołowski, Leszczyński, Pietroń (Łukasz), Piceluk.

Powiślu udało się po przerwie strzelić drugiego gola, ale zdecydowaną przewagę mieli piłkarze z Elbląga i tylko kwestią czasu było, kiedy udokumentują to zdobyciem kolejnej bramki. Na 10 minut przed końcem czwarty raz piłka zatrzepotała w siatce przeciwników po trafieniu Kamila Piotrowskiego i Olimpia wygrała bardzo pewnie 4:2.

Następny test-mecz elblążanie zagrają 10 lutego z Olimpią Grudziądz.

Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego starcia z Powiślem Dzierzgoń.