› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Piąta runda biegów na orientację w nieco zmienionej formule. Tym razem "liniówka"

› bieżące ponad rok temu    11.02.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Piąta runda biegów na orientację w nieco zmienionej formule. Tym razem

W piątej rundzie IV Grand Prix Elbląga w biegach na orientację, organizatorzy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Elbląski Klub Orienteeringu „Gryf” przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej postawili przed 22 uczestnikami zawodów nowe zadanie. W sobotę rywalizowali oni w okolicy i na stadionie przy ul. Agrykola w zawodach zwanych „liniówką”.

Każdy uczestnik otrzymał mapę, na której narysowana była czerwoną linią trasa, którą należało pokonać biegiem w terenie. Wzdłuż tej linii usytuowane zostały punkty kontrolne, lecz zawodnicy nie mieli ich zaznaczonych na mapie. Istotą biegu była precyzyjna nawigacja według linii zaznaczonej na mapie. Spotykając punkty kontrolne w terenie wg tej linii, potwierdzano to na karcie startowej za pomocą perforatora. Zawodnicy startowali co minutę i w formie sprinterskiego biegu, jak najszybciej starali się zaliczyć swoje punkty zgodnie z kategorią wiekową.

Problemem okazało się krzyżowanie tras w poszczególnych kategoriach wiekowych, ale i z tym sobie radzono.

W poszczególnych kategoriach najlepsze wyniki osiągnęli: szkoły podstawowe - Julia Typańska SP nr 14 Elbląg i Przemysław Bagiński SP Pilona; gimnazja – Marta Witkowska i Tomasz Bagiński (oboje Gimnazjum nr 8); szkoły ponadgimnazjalne – 1. Patrycja Linda, 2. Jagoda Giszka, 3. Joanna Piętka; 1. Paweł Zakrzewski, 2. Piotr Prokopowicz (wszyscy Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych Elbląg); open – 1. Anna Wąsicka, 1. Piotr Światkowski, 2. Piotr Sobczak, 3. Mariusz Wąsicki (wszyscy Elbląg); rodzinna – 1. Wąsiccy, 2. Typańscy, 3. Bagińscy.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodycze ufundowane przez MOSiR. Atrakcją okazało się losowanie książki Beaty Pawlikowskiej „Moje podróże do Indonezji i Bali”, która trafiła do rodziny Wąsickich.

Kolejna VI runda zawodów w biegach na orientację, zaliczanych do klasyfikacji generalnej Grand Prix Elbląga, odbędzie się 2 marca w Parku Bażantarnia.

 

MOSiR

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.