› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Parking za mały, Ogrody puste, Carrefour oblężony

› moda i styl życia ponad rok temu    20.12.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 26 ocen 2 / 100%
A A A
Parking za mały, Ogrody puste, Carrefour oblężony fot. Bartłomiej Ryś

19 i 20 grudzień to ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia. To, dla większości mieszkańców, również ostatni moment na przedświąteczne zakupy. Prawdziwe oblężenie przeżył parking przy Centrum Handlowym „Ogrody”. Co ciekawe, Klientów można było spotkać nie tyle w samym Centrum, co w hipermarkecie Carrefour.

Około 1000 miejsc – taką pojemność posiadają łącznie wszystkie parkingi przy Centrum Handlowym „Ogrody”. Okazało się jednak, że w szale przedświątecznych zakupów ilość ta jest zbyt mała. Kierowcy zaczęli zostawiać auta gdzie popadnie – na chodnikach, ścieżkach rowerowych, terenach zielonych. W tej sprawie odebraliśmy trzy sygnały od Czytelników poprzez formularz „Daj nam znać”. Informowali nas o niekiedy „skrajnie idiotycznych” kierowcach, którzy zastawiają inne pojazdy i parkują tam, gdzie jest po prostu wolne miejsce – niekoniecznie parkingowe.

Postanowiliśmy sprawdzić również jak wygląda wnętrze Centrum Handlowego. Okazało się, że większość Klientów kieruje swe kroki ku hipermarketowi Carrefour. Same „Ogrody” świeciły pustkami, podobnie jak poszczególne sklepy w nich zlokalizowane. Przy wejściu na hipermarket natomiast brakowało miejsca na wózki. Obsługa sklepu pracowała w pocie czoła – zarówno na terenie samego sklepu, jak i przed wejściem czy też na kasach.

Zakupy? Głównie spożywcze, produkty, które przydadzą się przy sporządzaniu wigilijnych potraw. Zdarzał się również alkohol, rzadziej prezenty (zabawki dla dzieci itp.).

Licznik przy wjazdach na parkingi „Ogrodów” wskazywał zaledwie 25 wolnych miejsc na wszystkich poziomach. O czym to świadczy? O to pytam już Was – zapraszam do komentarzy.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 5
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (26)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ n n n n v v
  ponad rok temu ocena: 17%  26
  Lepsze i spokojniejsze Zielone Tarasy
  ~ boos
  ponad rok temu ocena: 25%  25
  Witam,zdjecie to bylo robione rano o8 ,w wekend przed swietami ,niebylo miejsca gdzie zaparkowac,ludzi okolo 3000 wejsc do CC,niewspomne tych co tam niewchodzili,duzo przyjezdnych,z gmin,rosjan,i z zagranicy i tak bylo do wigilii,pracowalem tam i nikt mi nie powie,nawet na cerfour market pekal w szwach,kolejki do konca,ludzie wkurzeni dlugo stali,ktos tam niepomyslał ,słaba obsługa niewyszkolona,zamala obsada na media,i bazar....
  ~ Dwr
  ponad rok temu ocena: 78%  24
  Glupota dziennikarska nie zna granic, Ogrody puste, dobre sobie. Ocena redaktorka z danej chwili.
  ~ gosc
  ponad rok temu ocena: 80%  23
  Art to typowa prowokacja dziennikarska aby nabic komentarzy.
  ~ Bogdan
  ponad rok temu ocena: 0%  22
  Witam Pragnę zwrócić uwagę na złą organizacje ruchu na parkingu podziemnym w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu. Wprowadzenie przy takiej ciasnocie dróg z pierwszeństwem przejazdu stwarza duże zagrożenie wypadkowe. Powinny tam występować tylko skrzyżowania równorzędne, czyli tzw. reguła pierwszeństwa z prawej. Stałem się osobiście ofiarą takiej organizacji. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej (bardzo wolno nie miałem żadnej widoczności ze względu na stojący tam słup oraz duży samochód) uderzył we mnie samochód będący na drodze z pierwszeństwem, kierowca tego samochodu poruszał się za szybko i nie był wstanie wyhamować (śliska nawierzchnia! zapewne prędkość większa która obowiązuje na parkingach). W przypadku równorzędnych skrzyżowań nawet kierowcy bez wyobraźni zmuszeni byliby zwolnić przy każdym skrzyżowaniu i sprawdzeniu swojej prawej.
  ~ realista
  ponad rok temu ocena: 78%  21
  Panie redaktorze czemu ma sluzyc ten art.?Generalnie gakeria pekala w szwach przed swietami i taki obraz jest prawdziwy. Czemu ma sluzyc wyrwane z kontekstu to zdjecie, zrobione nie wiadomo kiedy? Obraz, ktory pan prezentuje nie jest prawdziwy i rzetelny.
  ~ Dft
  ponad rok temu ocena: 60%  20
  Bartlomiej Rys jakos na Twoich zdjeciach widze tlum chociazby w HEBE
  ~ izabella j
  ponad rok temu ocena: 57%  19
  oj nie wiem coś tu nie tak z tym artykułem bo ja byłam w niedzielę i tłumy tam były nie dość że parking zawalony w h&m kolejka do kasy gigantyczna w innych sklepach również sporo ludzi - wszyscy za prezentami chodzili a w cerrfurze to fakt tam to była masa ludu
  ~ Bartłomiej Ryś
  ponad rok temu ocena: 30%  18
  Artykuł i zdjęcia tyczą się soboty - nie wiem jak było w niedzielę (piszę to po raz... trzeci?)
  ~ Xy
  ponad rok temu ocena: 57%  17
  W sobotę byłam w pracy, hmmm nie... chyba żaden sklep nie narzekał na brak ruchu, a po galerii chodziło tyle ludzie że nie było jak się wcisnąć . Na parkingach miejsc już nie było :) Chyba Pan redaktor wstrzelił się w dobry moment że akurat fala wiary była na kasach na Carefurze :)
  ~ Bartłomiej Ryś
  ponad rok temu ocena: 18%  16
  Może i tak - aczkolwiek nie nazwałbym tego momentu "dobrym" ;)
  ~ zenon
  ponad rok temu ocena: 60%  15
  W sobotę w godzinach przed, jak i popołudniowych carrefour był pełny, to fakt, ale galeria handlowa również nie świeciła pustkami. zdjęcie wykonane chyba w okolicach godziny 8 rano. Parking dość zapełniony, ale bez problemu dało się znaleźć wolne miejsca. Pozdrawiam redaktora, szukaj sensacji gdzie indziej następnym razem :)
  ~ kandydat Salceson
  ponad rok temu ocena: 60%  14
  Też byłem w sobotę w zbliżonych godzinach. Ludzi w ch. Nienawidzę chodzić do C.H. Ogrody - jednak musiałem i to w sobotę przed świętami. Widocznie byłem w innym centrum. Tyle, że mam fakturę na zakupy... Rzetelne media. Brawo.
  ~ Bartłomiej Ryś
  ponad rok temu ocena: 17%  13
  Powtórzę się (ileż można..) że w Galerii byłem w okolicach 17:30 w sobotę.
  ~ Cześć
  ponad rok temu ocena: 50%  12
  Pięknie parkuja. Ścieżki rowerowe, chodniki blokują parking. Gdyby nie święta by opierdol policja, straż miejska dostała ale to też ludzie i chyba z dobrocie nie chcieli dokładać tepym masom mandatów do wydatków świątecznych
  ~ elblążanin
  ponad rok temu ocena: 69%  11
  Panie Rysiu, chyba byliśmy w dwóch różnych galeriach, bo dzisiaj nie dość, że było tłoczno na parkingu i w Carrefourze to w sklepach w CH Ogrody było tyle ludzi, że aż nie chciało mi się do nich wchodzić. Nie wiem czy to propaganda, która ma na celu osłabienie CH Ogrody czy co, ale etyka dziennikarska chyba Pana nie obowiązuje. Proszę przedstawiać fakty takimi jakimi są.
  ~ Bartłomiej Ryś
  ponad rok temu ocena: 38%  10
  Nie wiem jak było dzisiaj. Zdjęcia i artykuł mówią o sobocie, a nie niedzieli.
  ~ red
  ponad rok temu ocena: 40%  9
  Naiwni głosują jak głosują i mamy co mamy
  ~ klient
  ponad rok temu ocena: 71%  8
  Chyba redaktorek był w galerii 10 minut przed zamknięciem to i pusto było. Ja dziś byłem po godzinie 15 to ludzi było więcej jak w Galerii Bałtyckiej.
  ~ Bartłomiej Ryś
  ponad rok temu ocena: 47%  7
  Nie, "redaktorek" był w galerii pomiędzy 17:20 a 17:40 ;)
  ~ NoName
  ponad rok temu ocena: 81%  6
  Chyba redaktor był w jakiejś innej galerii. bo ja w tym tygodniu byłem kilka razy w CH Ogrody i na terenie galerii tłoczno jak by dopiero pierwszy raz ją otworzyli.
  ~ Pati
  ponad rok temu ocena: 80%  5
  Ja byłam wczoraj w Ogrodach i ludzi było pełno
  ~ hd
  ponad rok temu ocena: 84%  4
  Prowokują do komentarzy,bo komentarze to odsłony,a odsłony to kaska.Po to się wypisuje.
  ~ powiec
  ponad rok temu ocena: 85%  3
  Ja na prawdę nie rozumiem po co wypisuje się takie głupoty że "Ogrody puste"!? byłem w minionym tygodniu 2-3 razy w CH Ogrody i pełno ludzi we wszystkich sklepach! A parkingi z tym zewnętrznym włącznie mają chyba 1200 miejsc ale fakt , że przed Świętami to za mało.
  ~ wow
  ponad rok temu ocena: 58%  2
  Jasne.W srodku tygodnia o godzinie 9tej zawsze jest pusto.Zdjecia pokazuja u prawicy marsz KODU 5 osob u lewicy 1000 i odwrotnie.Prawda zawsze lezy po srodku.
  ~ lol
  ponad rok temu ocena: 28%  1
  Zdjęcia doskonale pokazują, że było pusto!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.