› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Palili odpady. Słono za to zapłacą

› bieżące miesiąc temu    15.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Palili odpady. Słono za to zapłacą

Elbląscy strażnicy każdego dnia kontrolują czym palą w piecach elblążanie. W wyniku przeprowadzonych wczoraj (14.01) kontroli stwierdzono trzy naruszenia art. 191 ustawy o odpadach.

 W dniu 14 stycznia patrolując ulice Elbląga strażnicy miejscy zauważyli czarny dym wydobywający się z komina domu na jednym z osiedli domków jednorodzinnych.

Po wejściu do środka okazało się, że w piecu spalane były płyty meblowe. Starsze małżeństwo powiedziało strażnikom, że używali płyt wyłącznie w pierwszej fazie - do rozpalenia paleniska. Ze względu na wiek i sytuację materialną interwencja zakończyła się tylko pouczeniem. Małżeństwo zobowiązało się do zaprzestania palenia płytami

- relacjonuje Iwona Łojewska, inspektor ds. wykroczeń Straż Miejska w Elblągu.

Natomiast trzystu złotowym mandatem zakończyła się podobna interwencja  w jednym z elbląskich warsztatów samochodowych, w którym strażnicy również zauważyli charakterystyczny dla spalania odpadów dym - podobnie wypalane tam były płyty meblowe.

Najwyższy w dniu wczorajszym mandat w wysokości 500 zł  dostał mężczyzna, który spalał przepalony olej. Tym razem uwagę strażników przykuł nie dym, a żarząca się łuna nad kominem świadcząca o spalaniu niedozwolonych substancji

- informuje Iwona Łojewska.

Okres grzewczy w pełni, stąd Straż Miejska przypomina o zakazie palenia jakichkolwiek odpadów, gdyż zgodnie z obowiązującym prawem jest to wykroczenie, za które grozi nam mandat w wysokości do 500 zł lub grzywna do 5 tys. zł.

W samym 2020 r. Straż Miejska w Elblągu przeprowadziła 717 kontroli instalacji grzewczych. Nałożono 132 mandaty karne na sumę 20.590 zł, skierowano 3 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Elblągu, gdzie w jednym z przypadku sąd wymierzył karę grzywny w wysokości 2.000 zł. W pozostałych przypadkach zastosowano środki oddziaływania wychowawczego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pol
miesiąc temu ocena: 100%  2
A w domu nikogo nie ma jutro niech przyjdą.
~ emerytka
miesiąc temu ocena: 67%  1
A moja sąsiadka nigdy nie kupuje opału, już tyle lat pali meblami, i gdzie te kontrole?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.