› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Palący Problem Pęcherza – w skrócie PPP

› bieżące ponad rok temu    5.08.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 4 ocen 6 / 100%
A A A
Palący Problem Pęcherza – w skrócie PPP fot. Bartłomiej Ryś

Potrzeby fizjologiczne, według piramidy potrzeb ludzkich Maslowa, znajdują się na pierwszym miejscu. Mówiąc prościej: jeżeli musimy natychmiastowo udać się do toalety, to o niczym innym nie potrafimy myśleć. Z „załatwieniem” swojej potrzeby możemy mieć pewien problem, zwłaszcza, jeżeli mówimy o Starym Mieście.

Test był banalny w swoich założeniach. Każdy pracownik naszej redakcji miał zadać jedno pytanie swojemu znajomemu bądź komuś z rodziny: co robisz w sytuacji, kiedy podczas spaceru na Starym Mieście najdzie Cię pilna potrzeba udania się do toalety? Warunek był jeden: nie możesz wsiąść w samochód i pojechać do domu. „Sprawę” musisz załatwić na mieście.

Odpowiedzi?

- Obok fontanny, tam przed katedrą, stoją dwa niebieskie „Toi Toi'e”. To musi być naprawdę pilna potrzeba, abym z nich skorzystała. Osobiście odwiedziłam je tylko raz, z synem. Odór był tak mocny, że odruch wymiotny pojawia się automatycznie – kobieta, 32 lata.

- Skorzystałam dwa razy (mowa również o niebieskich toaletach przenośnych – przyp. red.), trafiłam na „te dni”, więc nie miałam innego wyjścia. Nigdy więcej. Wolę wejść do jakiegokolwiek lokalu, zapłacić złotówkę, dwa i tam, w normalnych warunkach, zrobić „co trzeba” - kobieta, 21 lat.

- Faceci mają łatwiej, jeżeli chodzi o sprawy fizjologiczne. Nigdy nie skorzystałem z tych toalet. Raz próbowałem, ale po zobaczeniu odchodów ludzkich nawet na bocznych ściankach – zrezygnowałem – mężczyzna, 27 lat.

- Nie mam pojęcia gdzie na Starym Mieście są publiczne toalety, więc nie mogę nic powiedzieć na ten temat – mężczyzna, 54 lata.

Wielokrotnie byliśmy świadkami, kiedy to osoby bezdomne korzystały z ustawionych niebieskich toalet przenośnych. Prócz załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych często przebierały się, a nawet myły w toaletach. To może być jeden z powodów ich tragicznego stanu.

Wielu elblążan (a co dopiero turystów) nie wie, gdzie są zlokalizowane toalety na Starym Mieście. Brakuje oznaczeń, drogowskazów, jakichkolwiek wskazówek. Znamienny jest fakt, że żaden z naszych rozmówców nie wskazał toalety zlokalizowanej tuż przy Tawernie Tortuga.

Jeżeli więc Elbląg ma być (przyszłościowo) miastem turystycznym, to może warto pomyśleć na początku po prostu toaletach i dobrym oznaczeniu ich lokalizacji?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ syyyys
ponad rok temu ocena: 33%  4
Jest toaleta w Ratuszu Staromiejskim ale dzielnie strzeżona przez panów ochroniarzy, a turystom zagranicznym toy toya trudno proponować , dobrze że jest tam trochę knajpek to i napic sie można i załatwić potrzeby
~ NoName
ponad rok temu ocena: 60%  3
Do toalet w Kauflandzie nie jest daleko :)
~ belfer
ponad rok temu ocena: 40%  2
sikanie nie jest pierwsza potrzeba wg A. Maslowa - jeśli chodzi o potrzeby podstawowe, inaczej fizjologiczne to na czele jest zaspokojenie pragnienia i głodu - sikać można w gacie. Od tego się nie umiera.
~ realista
ponad rok temu ocena: 75%  1
ludzie co się dziwicie przecież to jest Elbląg tu wszystko jest na opak to miasto odstrasza turystów brak toalet kurtyny wodne postawią jak skończą się upały na wieże widokową dostaniesz się jak bedziesz miał szczęście zabytkowy tramwaj kursuje do nikąd na Starym Mieście brudno ze aż wstyd ale za to władza ma się dobrze .
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.