› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Nowakowie

› policja 8 miesięcy temu    21.10.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Nowakowie

W Szkole Podstawowej w Nowakowie (gm. Elbląg) odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego dla najmłodszych. W realizacji przedsięwzięcia uczestniczyli policjanci z elbląskiej drogówki, którzy projektowali dla dzieci małe skrzyżowania.

W Szkole Podstawowej w Nowakowie (gm. Elbląg) odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego. Jest to obiekt, na którym można uczyć się i praktycznie ćwiczyć znajomość przepisów ruchu drogowego. To także narzędzie pozwalające od najmłodszych lat wykształcać dobre nawyki, które sprawią, że w prawdziwym ruchu ulicznym, będzie można poczuć się pewniej i jeździć bezpieczniej. Obiekt będzie wykorzystywany do egzaminowania dzieci na kartę rowerową, a także pomocny przy realizacji dużych imprez, np. Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanego z roku na rok przez elbląski WORD.

Projekt został finansowany przez Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Gminy Elbląg i WORD w  Elblągu. Jest to już drugi taki obiekt, który został zbudowany na terenie powiatu elbląskiego. Podobne miasteczko funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Godkowie.

W otwarciu Miasteczka Ruchu Drogowego wzięli udział przedstawiciele WORD, służb mundurowych, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych z Elbląga oraz najbardziej zainteresowani projektem - dzieci z Nowakowa. Pod opieką nauczycieli i rodziców przygotowały występy i pokazy związane z bezpieczeństwem na drodze. Był też symulator dachowania, który cieszył się również zainteresowaniem dorosłych.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.