› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Oszustwa na koronawirusa

› zagrożenia i utrudnienia 10 miesięcy temu    12.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Oszustwa na koronawirusa

Oszuści w internecie oferują amulety i cudowne herbatki, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Policja ostrzega i radzi informować o każdym takim przypadku. 

W Polsce odnotowano pierwsze zachorowania na koronawirusa, a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. 

Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa

- wyjaśnia policjant z Komendy Głównej Policji. 

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami:

Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić.

Funklcjonariusze radzą, by nie wpuszczać takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmować Policję.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ann
10 miesięcy temu 1
Oferuja tez plyny do dezynfekcji ale nie wspominaja ze na wirusy nie dzialaja.Trzeba bys samo-świadomym ze wirusy gina w alkoholu o stezeniu do 70% powyzej moga przetrwac tworzac oslone przetrwalnikowa...tak wiec trzeba zwraca uwage na takie szczegóły i czytać etykiety
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.