› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Oszuści znów w akcji. Tak oszukano mieszkańców Elbląga

› bieżące 10 dni temu    19.09.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oszuści znów w akcji. Tak oszukano mieszkańców Elbląga fot. KMP Elbląg

Komenda Miejska Policji poinformowała o trzech oszustwach, które zostały zgłoszone na policję w czasie weekendu. Trzy przypadki które pokazują jak dużo możemy stracić (finansowo) gdy damy się nabrać na historie ułożone przez oszustów.

Pierwsza sytuacja dotyczy kobiety, która chcąc zainwestować pieniądze dała się namówić oszustowi na inwestycję w „ropę naftową”. Kobieta dokonywała operacji na „koncie inwestycyjnym”. W konsekwencji straciła kwotę ponad 50 tysięcy złotych.

Inna kobieta poprzez sklep internetowy zakupiła pellet drzewny za który dokonała przelewu na podane przez sprzedawcę konto. Była to kwota blisko 3 tysięcy złotych. Do chwili obecnej nie otrzymała ani zwrotu pieniędzy ani zamówionego towaru.

Trzecie oszustwo to najmniejsza stracona kwota, bo około 70 złotych. Pewien mężczyzna zgłosił, że taką właśnie kwotę utracił w wyniku wprowadzenia go w błąd. Na doładowanie konta w przedpłaconej metodzie płatności online. Klienci tej metody mogą kupować kupony w lokalnych punktach sprzedaży i płacić online, wpisując kod przy kasie na odpowiedniej stronie internetowej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.