› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Oszuści cały czas atakują. Trzeba zachować ostrożność

2 miesiące temu    28.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oszuści cały czas atakują. Trzeba zachować ostrożność fot. elblag.net/archiwum

Nie klikajmy bez zastanowienia w nieznane linki! Zachowajmy ostrożność po otrzymaniu linku z przekierowaniem do innej witryny internetowej, szczególnie jeżeli przenosi ona nas do stron logowań do kont bankowych, portali społecznościowych czy aukcyjnych. Oszust nie śpi, więc i Ty zachowaj czujność! Policjanci ostrzegają i przypominają, jak uniknąć oszustwa.

Pomimo licznych apeli, do braniewskiej komendy ciągle zgłaszają się osoby, które padły ofiarą oszustwa. O dużym szczęściu może mówić pewna 51-letnia mieszkanka Braniewa. Kobieta otrzymała telefon od rzekomej konsultantki banku. Oszustka oświadczyła, że konto inwestycyjne klientki przyniosło zysk. Fałszywa konsultantka miała pomóc kobiecie w transferze środków pieniężnych na jej konto osobiste. Niczego nieświadoma kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami oszustki, logując się na różne platformy bankowe oraz instalując na swoim telefonie aplikację AnyDesk.

Brak wymaganej ostrożności spowodował, że oszuści uzyskali dostęp do jej konta bankowego. Mając dostęp do konta oszuści próbowali zaciągnąć pożyczkę oraz zwiększyli limit wypłat z konta 51-latki. Działania oszustów w tym przypadku spełzły na niczym. Konsultant banku w porę zadzwonił i zweryfikował, czy kobieta chce zaciągnąć pożyczkę. Gdy okazało się, że ktoś próbuje ją oszukać niezwłocznie anulował pożyczkę oraz zablokował konto bankowe, dzięki czemu kobieta uniknęła utraty pieniędzy.

Takim szczęściem nie może pochwalić się pewien 36-latek. Mężczyzna na jednym ze znanych portali sprzedażowych wystawił przedmiot na aukcję. Po pewnym czasie skontaktował się z nim potencjalny kupiec. Jakiś czas później mężczyzna otrzymał wiadomość z linkiem, z której wynikało, że otrzymał środki za sprzedaż umieszczonego na aukcji przedmiotu.

Nieświadomy zagrożenia wszedł w link, który przekierował go na stronę łudząco podobną do jego banku. 36-latek wprowadził pełne dane logowania, co dało oszustom dostęp do jego konta. Następnie oszuści wzięli pożyczkę i w formie przelewu oraz transakcji blik wyprowadzili z konta pokrzywdzonego łącznie 4000 złotych.

KPP Braniewo

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.