Oszuści atakują. Elblążanie znów stracili pieniądze
› bieżące |
ponad rok temu
22.06.2023 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 0 / 0% |
A A A |


Pewna kobieta została oszukana poprzez portal społecznościowy. Kobieta odpowiedziała na ogłoszenie sprzedaży przedmiotu i wpłaciła nawet 500 złotych. Jak się później okazało sprawca posługiwał się nieprawdziwym profilem. To metoda, którą sprawcy dość często wykorzystują czasem jest ona połączona z kradzieżą tożsamości prawdziwej osoby.
Inny przykład to mężczyzna który po telefonicznej rozmowie z pewną kobietą, która wprowadziła go w błąd , przelał pieniądze a dokładnie 1200 złotych na wskazany przez nią rachunek bankowy. Kwota ta miała być zainwestowana w spółki związane z petrochemią i gazownictwem.
Oczywiście miały one co miesiąc wypracowywać zyski. Mężczyzna do chwili obecnej nie otrzymał zwrotu pieniędzy, ani nie zobaczył obiecanych zysków… Sprawa trafiła na policję.
nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |