› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Osunął się klif w Orłowie!

› bieżące 10 miesięcy temu    15.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Osunął się klif w Orłowie! fot. A. Data / facebook.com

Osunęła się część klifu w Gdyni Orłowie. Setki ton ciężkiego piachu spadło na plażę. Teren ten stanowi jedną z wizytówek Gdyni. Sąsiadująca z klifem plaża – bardzo chętnie odwiedzana przez turystów (także elblążan) – jest miejscem spacerów, plenerów fotograficznych.

Służby zgłoszenie o osunięciu się części klifu przyjęły około godziny 13.20.  Strażacy oceniają, że osuwisko ma szerokość 40 metrów i wysokość 2-3 metrów. Spadło około 700 metrów sześciennych ziemi. Jak informuje portal Trojmiasto.pl na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Jak dotąd brak informacji o poszkodowanych.

Klif w Orłowie to stromy brzeg morski Kępy Redłowskiej w Gdyni, znajdujący się w granicach dzielnicy Redłowo. Rozciąga się na długości 650 m. Zbudowany jest głównie z gliny morenowej pochodzenia lodowcowego.

W drugiej połowie stycznia bieżącego roku teren klifu został ciężko dotknięty przez sztormy, co skutkowało powaleniem wielu drzew oraz błotno-piaszczystymi osuwiskami. Na plaży turyści mogli spostrzec dużo korzeni, gałęzi. Natura czyni co chce z tą częścia polskiego wybrzeża. Tak musi być, gdyż wchodzi ona w skład Rezerwatu przyrody Kępa Redłowska  (118,16 ha).

 


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 5
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.