› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ostatecznie 2 lata za tzw. gwałt kaliningradzki

› sąd 11 miesięcy temu    10.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Ostatecznie 2 lata za tzw. gwałt kaliningradzki

Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Elblągu z 25 czerwca ubiegłego roku, wydanego w sprawie tłumaczki (pokrzywdzonej) i ratowników medycznych (oskarżonych). Chodziło o zarzut zgwałcenia oraz tzw. innych czynności seksualnych. Mariusza C. skazano na 2 lata więzienia.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 12 września 2013 roku w czasie szkolenia dla personelu elbląskiego szpitala, które miało miejsce w Kaliningradzie. Pokrzywdzona przebywała tam, jako tłumaczka. Po zakończonym kursie w jednym z kaliningradzkich hoteli doszło do gwałtu oraz przemocy, a ofiarą stała się tłumaczka. Pokrzywdzona jako osoby winne wskazała dwóch ratowników medycznych, Mariusza C. i Jarosława G. z elbląskiego szpitala. Kobieta zgłosiła sprawę na policję zaraz po powrocie ze szkolenia. Prokuratura Rejonowa skierowała akt oskarżenia przeciwko ratownikom. Jednemu z mężczyzn postawiono zarzut zgwałcenia oraz tzw. Innych czynności seksualnych, drugiemu dopuszczenie się tzw. Innych czynności seksualnych.

W Sądzie Rejonowym w Elblągu zapadł wyrok 20  listopada 2017roku.

Sąd Okręgowy zmienił ten wyrok  tylko o tyle, że podwyższył zadośćuczynienie przyznane pokrzywdzonej od oskarżonego Mariusza C. z kwoty 10.000 zł do kwoty 30.000 zł i w pozostałym zakresie utrzymał w mocy wyrok Sądu I instancji, skazujący oskarżonego Mariusza C. na karę 2 lat pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania oraz uniewinniający drugiego oskarżonego - Jarosława G.

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. 

Do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja. SN 2 października oddalił  ją jako oczywiście bezzasadną od wyroku Sądu Okręgowego w Elblągu z 25 czerwca ubiegłego roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
11 miesięcy temu 1
O co chodzi z hulajnogami? Czy każdy może z nich korzystać? Czy to pojazdy na kartę? Jak je uruchomić? Dlaczego stoją w wielu przypadkowych miejscach? Czy to znaczy, że dojeżdżam do punktu dowolnego, zostawiam pod gołym niebem, na chodniku, na poboczu, pod laskiem...( nie ma przystanków ze znakiem hulajnogi elektrycznej) nie muszę nigdzie garażować? jak odróżnić prywatne od firmowych?....
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.