› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Opieka pediatryczna - nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla pacjentów do 18. roku życia

› bieżące 20 dni temu    4.07.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Opieka pediatryczna - nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla pacjentów do 18. roku życia fot. elblag.net/archiwum.

Przeniesienie świadczeń w zakresie pediatrii z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu do Szpitala Miejskiego w Elblągu miało na celu zapewnienie kompleksowej opieki nad pacjentem do 18 roku życia w jednej placówce medycznej, bez konieczności przemieszczania się pomiędzy dwoma szpitalami.

Powyższe zostało wyrażone w dokumentach, m.in. w piśmie Organu Założycielskiego Szpitala Miejskiego w Elblągu z dnia 22 kwietnia 2024 skierowanego do NFZ oraz Porozumieniu nr 1/2024 z dnia 29 maja 2024 roku zawartym pomiędzy Szpitalem Miejskim oraz Szpitalem Wojewódzkim, w którym w § 1 punkcie 3, Szpital Miejski w Elblągu jednoznacznie zobowiązał się do przejęcia z dniem 01.07.2024 roku kontraktu finansowego na realizację świadczeń ambulatoryjnych dla dzieci do 18 roku życia. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu wystosował do NFZ w Olsztynie stosowny wniosek celem sformalizowania zmian.

Ponadto informujemy, iż dotychczas obowiązujący podział na realizację przez Szpital Wojewódzki świadczeń ambulatoryjnych obejmujących pacjentów do 18 roku, a opiekę wyjazdową przez Szpital Miejski został dokonany w latach ubiegłych, tj. w sytuacji, gdy nasza placówka dysponowała stosownym potencjałem do jego realizacji. Obecnie z uwagi na przekazywanie kadry medycznej do Szpital Miejskiego sytuacja uległa diametralnej zmianie, w związku z czym nie będziemy w stanie zabezpieczyć świadczeń ambulatoryjnych dla pacjentów do 18 roku życia z uwagi na brak lekarzy pediatrów. Ponadto rozczłonkowanie miejsca realizacji przedmiotowego świadczenia wydaje się przeczyć założeniom, które miały zapewnić kompleksowość świadczeń w jednym szpitalu.

Mając jednakże na względzie dobro pacjentów do 18 roku życia oraz ich rodziców i opiekunów, na czas reorganizacji systemu świadczeń medycznych na terenie miasta, tj. w Szpitalu Miejskim w Elblągu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przez pierwszy tydzień lipca (do 7 lipca br.) będzie wspierał system zapewnienia opieki przyjmując nadal dzieci i pacjentów do 18 roku życia w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci. W razie konieczności hospitalizacji, niepełnoletni pacjenci przewożeni będą do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu przy ul. Komeńskiego 35.

Hanna Laska-Kleinszmidt 
Biuro Prasowe
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.