› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Opanuj sztukę TikToka. Jak stać się magnesem na lajki, komentarze i obserwacje?

› bieżące 3 miesiące temu    6.06.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Opanuj sztukę TikToka. Jak stać się magnesem na lajki, komentarze i obserwacje?

TikTok pojawił się w ostatnich latach i stał się jedną z najczęściej używanych platform mediów społecznościowych na całym świecie. Zabawna i wciągająca platforma to fantastyczne miejsce zarówno do konsumowania, jak i tworzenia treści. Zdobycie wyświetleń TikTok może być jednak trudne. Nasze wskazówki jednak z pewnością pomogą osiągnąć Ci sukces.

Wykorzystaj popularne efekty

Dodawanie efektów do klipu TikTok to fantastyczny sposób na urozmaicenie go i zwiększenie oglądalności. Algorytm TikTok popchnie Twoje filmy dalej niż zwykle, jeśli użyjesz popularnych efektów, a niektórzy użytkownicy mogą nawet zobaczyć Cię wyróżnionego na stronie Dla Ciebie. Po prostu przejdź do karty odkrywania w aplikacji TikTok, aby znaleźć efekty, które są obecnie popularne. Zauważysz wiele popularnych dźwięków, efektów i hasztagów. Wybierz popularny efekt, a następnie kliknij „dodaj do ulubionych”. Efekt będzie wtedy dostępny, gdy spróbujesz nagrać następny klip na stronie nagrywania.

Komentuj nowe filmy obserwowanych influencerów

Wyróżnienie się wśród aktywnych widzów w Twojej branży na TikTok może być trudne. Aby komunikować się z widzami w swojej niszy, a także z innymi artystami, którzy podzielają Twoje zainteresowania, dobrym pomysłem może być komentowanie innych filmów TikTok, jeśli masz problemy z wyróżnieniem na stronie Dla Ciebie. Wybierz 3-5 wpływowych artystów w swojej niszy i podążaj za nimi, aby jak najlepiej wykorzystać tę metodę. Upewnij się, że zostawiasz spójne i autentyczne komentarze do wszystkich ich filmów. Postaraj się, aby Twoje uwagi były interesujące lub zabawne i pamiętaj, aby rozmawiać z każdym, kto Ci odpowiada na komentarz. To może być naprawdę skuteczna metoda wyróżnienia się i skierowania uwagi od bardziej znanych kont na własne filmy.

Publikuj swoje treści TikTok na dodatkowych portalach społecznościowych

Ta rada jest dla Ciebie, jeśli korzystasz już z mediów społecznościowych w bardzo aktywny sposób. Chociaż TikTok jest stosunkowo nową platformą, wiele osób nadal nie pobrało aplikacji, mimo że zyskała ona dużą popularność. Jak doradza ekspert z InstaLike – „Możesz przyciągnąć widzów do swoich treści TikTok, jeśli masz spore grono obserwujących w innych serwisach społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter czy Facebook”. Wystarczy kliknąć przycisk udostępniania z boku ekranu wideo, aby udostępnić swoje filmy. Następnie będziesz mieć możliwość udostępnienia go w popularnych serwisach społecznościowych, z których korzystasz.

Unikaj usuwania poprzednich treści

Jeśli jesteś twórcą już od dawna i uważasz, że starsze filmiki nie przyciągają tak dobrze widzów, jak byś tego chciał, może być kuszące, aby je usunąć. Jednak nie zawsze jest to idealne podejście, jeśli chodzi o TikTok. Ponieważ każdy film jest oceniany osobno przez algorytm TikTok, nie musisz się martwić, że starsze filmy wpłyną na twoje nowe treści. Ponadto nawet stare filmy, które prawdopodobnie nigdy nie uzyskają więcej wyświetleń, mogą nadal stać się viralem. Twoje wcześniejsze treści mogą ponownie pojawić się i zyskać popularność, jeśli zmienią się trendy, a wiadomo, że te zmieniają się bardzo szybko.

Skutecznie wykorzystuj napisy do filmów

Dołączanie napisów do filmów to kolejna fantastyczna metoda zwiększania zaangażowania i liczby wyświetleń. Twoje filmy mogą zyskać dzięki dodatkowym warstwom interesujących treści i wezwaniom do działania w napisach. Możesz na przykład użyć napisów typu „zaczekaj” lub „oglądaj dalej, aby zobaczyć”, aby zachęcić widzów do obejrzenia całego filmu. Dla tych, którzy oglądają TikTok bez dźwięku, napisy mogą być użyte do opisania tego, co dzieje się w filmie.

Zwiększ ilość swoich treści

Jeśli chcesz się rozwijać, konieczne jest częste publikowanie postów w dowolnej sieci społecznościowej. Jednak na TikToku jest to szczególnie ważne. Ludzie oglądają o wiele więcej treści na TikTok niż na innych platformach wideo ze względu na krótsze segmenty wideo na platformie. Oznacza to, że aby nadal być istotnymi, twórcy TikTok muszą tworzyć więcej treści. Aby zwiększyć liczbę wyświetleń, pomyśl o częstszym publikowaniu – do trzech lub czterech razy dziennie – tylko jeden film dziennie to za mało.

Twórz materiały z naciskiem na zaangażowanie

TikTok to nie tylko liczba obserwujących, w przeciwieństwie do wielu innych sieci społecznościowych. Na TikTok możliwe jest zwiększenie liczby obserwujących, ale ważniejsze dla sukcesu jest zachęcanie ludzi do oglądania Twoich filmów przez cały czas i interakcja z nimi. W rezultacie algorytm TikTok ma na celu promowanie filmów o długim czasie oglądania i wysokim poziomie zaangażowania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.