Olimpia znów z czterema bramkami

› sport ponad rok temu    18.10.2014
komentarzy 0 ocen 6 / 50%
Olimpia znów z czterema bramkami fot. Bartłomiej Ryś

Olimpia Elbląg wygrywa 4-0 z KS Wasilków. Bramki zdobywali Łukasz Pietroń, Kamil Piotrowski, Kirył Raduszko i Kamil Graczyk. Zespół trenera Adama Borosa poradził sobie z beniaminkiem jednak większość bramek zdobył w końcówce spotkania.

Jak zdobywano bramki?

1-0 33 minuta – Anton Kołosow zagrywał ze skrzydła do Pietronia, który strzałem z pola karnego zdobył bramkę

2-0 79 minuta – Piotrowski strzelił z bliska pod poprzeczkę i zdobył bramkę

3-0 81 minuta – Faulowany w polu karnym Kołosow i Graczyk wykorzystuje okazję

4-0 88 minuta – Raduszko wszedł na boisko i chwilę potem w sytuacji sam na sam posłał piłkę do bramki przeciwnika.

Dlaczego wygrała Olimpia?

Rywal to jeden z najsłabszych zespołów w III lidze. Dotychczas zdobył tylko 6 bramek. To było widać w rywalizacji z Olimpią. Od pierwszych minut emocje trwały aż do zdobycia bramki przez elblążan. Wówczas gol Pietronia był ważny, ponieważ zespół gospodarzy nie mógł wykorzystać przewagi w pierwszej części spotkania. W dalszej części Wasilków stać było tylko na jedną akcję, w której Kacper Tułowiecki uprzedził napastnika. Olimpia Elbląg była faworytem i nie miała kłopotów z ograniem Wasilkowa, który głównie skupiał się na obronie, próbując zagrozić w sporadycznych kontratakach.

Wzmocnienia

Piotrowski znów pokazał się z dobrej strony, zdobywając bramkę, strzelając, stwarzając sytuacje. Oprócz niego trener może być zadowolony z Kołosowa, który bierze udział w wielu bramkowych akcjach gospodarzy czy Raduszki, który w rezerwach zaprezentował się kiepsko jednak na tym szczeblu potrafił udowodnić szkoleniowcowi, że jest wartościowym zawodnikiem.

Olimpia Elbląg – KS Wasilków 4-0 (1-0)

Bramki: Pietroń 33', Piotrowski 79', Graczyk 81' - k., Raduszko 88'

Żółte kartki: Maciążek, Szuprytowski, Pietrewicz – Kuleszczyk, Dąbrowski

Czerwona kartka: Szuprytowski 90’ za drugą żółtą

Olimpia Elbląg: Tułowiecki - Pietroń (86' Raduszko), Stępień, Kowalczyk, Szuprytowski, Kołosow, Maciażek, Iwanowski, Ressel (86' Pietrewicz), Kuczkowski (67' Graczyk), Bojas (67' Piotrowski)

KS Wasilków: Szczepanik - Butkiewicz, Jakimczuk, Gliński, Dąbrowski, Kosicki, Mrowiński, Kuleszczyk, Romaniuk (48' Muszyński), Karwacki (36' Styś), Rybnik (71' Ostaszewski)