› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Oldboye Olimpii Elbląg zmierzą się z dziennikarzami

› bieżące ponad rok temu    21.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Oldboye Olimpii Elbląg zmierzą się z dziennikarzami fot. Nadesłane

Oldboy’s Olimpia Elbląg, czyli drużyna złożona z byłych piłkarzy ZKS Olimpia Elbląg, świętuje w tym roku 30-lecie istnienia. W najbliższą sobotę (25.06) rozegra z tej okazji mecz z Piłkarską Reprezentacją Dziennikarzy. Spotkanie na stadionie przy ul. Agrykola rozpocznie się o godz. 16. Wstęp jest bezpłatny.

Przed laty trenowali i reprezentowali barwy Olimpii Elbląg. Po zakończeniu czynnej kariery nie zawiesili butów na kołku i nie zrezygnowali ze swojej pasji, czyli piłki nożnej. Tak w 1992 roku rozpoczęła się historia drużyny KS Olboy’s Olimpia Elbląg, która trwa do dzisiaj. Byli piłkarze Olimpii, mimo upływu kolejnych lat, wciąż razem trenują, rozgrywają towarzyskie mecze, biorą udział w turniejach. Są najlepszym dowodem na to, że w piłkę nożną można grać w każdym wieku. Jak dodają, tego typu drużyn nie ma w Polsce zbyt wiele.

Wspaniały jubileusz 30-lecia postanowili uczcić w najlepszy znany sobie sposób, czyli oczywiście na piłkarskim boisku. W najbliższą sobotę (25.06) Oldboje Olimpii zmierzą się z Piłkarską Reprezentacją Dziennikarzy. W barwach drużyny gości wystąpią znani dziennikarze, a także elblążanin, pracujący w Canal+, Rafał Nahorny.

- To ciekawa inicjatywa, która poprzez sportową rywalizację podsumuje dotychczasowe trzy dekady funkcjonowania Oldboy’s ZKS Olimpia Elbląg. Gratulując jubileuszu, życzę powodzenia w organizacji meczu oraz dalszych sukcesów sportowych – napisał do organizatorów.

Na trybuny stadionu przy ul. Agrykola zapraszamy w sobotę już o godz. 14.30. O tej porze rozpocznie się przedmecz w wykonaniu młodych zawodników Akademii ZKS Olimpia Elbląg z rocz. 2014.

- My też tak zaczynaliśmy i gramy do dzisiaj – podkreślają elbląscy Oldboje.

Starsi koledzy młodych piłkarzy i dziennikarze wybiegną na murawę o godz. 16:00. Jak zapowiadają obie drużyny, emocji na pewno nie zabraknie.

- Nasi goście to świetni dziennikarze, zobaczymy, jak grają w piłkę – mówi Jerzy Fiłonowicz.

- Chciałoby się powiedzieć, jak ten czas szybko leci. Z okazji jubileuszu 30-lecia zapraszamy na sobotni mecz. Zapraszamy wszystkich kolegów, którzy grali w naszej drużynie, a także kibiców, by wsparli nas dopingiem – dodaje Janusz Buczkowski.

Specjalnymi gośćmi na meczu będą wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Mazurskiej.

– Nawiązaliśmy współpracę z placówką. Podczas meczu dzieciom zostaną przekazane upominki od nas oraz od naszych gości, dziennikarzy – zapowiada Janusz Buczkowski.

Olboje Olimpii dziękują za pomoc w organizacji wydarzenia następującym osobom, instytucjom i firmom: Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski; Starosta Elbląski Maciej Romanowski; Miasto Elbląg; ZKS Olimpia Elbląg; Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji; Toyota Knedler; Producent Reklamy Fantazja; DGM Media.pl; Spółka Meblowa KAM; K&M; Tartak Ligora; U Łasucha; ElEnergy, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wołowinka; Krzysztof Gołębiewski, Ergo Hestia Agent Paweł Miller.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.