› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Okulary przeciwsłoneczne damskie – 5 ważnych wskazówek przed zakupem

› bieżące miesiąc temu    7.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Okulary przeciwsłoneczne damskie – 5 ważnych wskazówek przed zakupem

Okulary przeciwsłoneczne przydają się przez cały rok. To jedyny sposób, aby ochronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Dlatego zaleca się, aby wybrać model dobrej jakości, który posłuży przez dłuższy czas. Poznaj 5 ważnych wskazówek, zanim kupisz okulary przeciwsłoneczne damskie.

Wybierz okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem

Okulary przeciwsłoneczne damskie powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Dlatego powinny być wyposażone w odpowiednie filtry przeciwsłoneczne. Wyróżnia się kilka rodzajów filtrów. Zaleca się, aby okulary przeciwsłoneczne damskie posiadały filtr UV400.

Filtr UV400 to najlepszy wybór w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Blokuje on promienie świetlne o długości 400 nanometrów. Chroni zatem przed promieniowaniem UVA i UVB niemal w 100%.

Filtry przeciwsłoneczne to nie jedyne filtry, które mogą mieć okulary przeciwsłoneczne damskie. Oprócz nich możliwa jest także polaryzacja. Jest to specjalna warstwa, która blokuje odblaski i poświatę. Tym samym zapewnia lepsze widzenie. Jest to ważne przede wszystkim dla kobiet, które prowadzą samochód. Dzięki temu światło nie odbija się np. od mokrej jezdni.

Pamiętaj, że kolor szkieł ma znaczenie

Często wybierając okulary przeciwsłoneczne damskie, kierujemy się kolorem szkieł ze względów estetycznych. Okazuje się jednak, że zabarwienie ma wpływ na ilość przepuszczanego światła, a także sposób widzenia barw.

Najczęściej spotykane jest czarne zabarwienie szkieł. Dzięki niemu oczy są lepiej chronione, ale widziany obraz wydaje się bardziej zgaszony. W przypadku brązowego koloru kształt widziane barwy są ciepłe i jasne.

Szkła mogą mieć też różny stopień zabarwienia. Oznacza się go cyframi od 0 do 4. “Czwórki” są najciemniejsze. Nie przepuszczają dużej ilości światła, dlatego nie nadają się dla kierowców.

Zwróć uwagę na jakość okularów przeciwsłonecznych

Zanim kupisz okulary, sprawdź, z jakiego materiału są wykonane oprawki. Często lepiej kupić nieco droższy model, ale taki, który posłuży przez dłuższy czas. Zwróć uwagę, czy okulary mają znak CE, czyli potwierdzenie, że spełniają wszystkie normy. Pamiętaj, aby dokonywać zakupów w sprawdzonych sklepach optycznych.

Dopasuj okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Najlepszym rozwiązaniem jest przymierzenie okularów. Jeżeli jednak zakup odbywa się w sklepie internetowym, wystarczy przyjrzeć się swojej twarzy w lustrze i opierać się na ogólnych wskazówkach. Mówią one, że do twarzy kwadratowej pasują oprawki zaokrąglone. Natomiast do twarzy okrągłej należy wybierać oprawki kanciaste.

Dowiedz się, jak dbać o okulary przeciwsłoneczne

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak dbać o okulary przeciwsłoneczne. W efekcie tracą one swoją trwałość i pogarsza się ich wygląd. Pamiętaj, aby nie zostawiać ich w nagrzanym aucie, nie nosić luzem w torebce, nie wycierać ściereczką, gdy są na nich drobiny piasku, a także nie odkładać szkłami do dołu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.