› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Okap kuchenny – design i funkcjonalność

› bieżące 5 miesięcy temu    6.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Okap kuchenny – design i funkcjonalność

Zastanawiając się nad zakupem odpowiedniego modelu okapu kuchennego do swojego domu, warto zapoznać się z wieloma rozwiązaniami. Wśród rozwiązań widnieją: okapy podszafkowe, okapy kominowe, teleskopowe czy nadwyspowe. Zanim kupisz okap kuchenny zastanów się na jakim rozwiązaniu Ci zależy i jakie masz konstrukcyjne możliwości montażu

Okap kuchenny w centrum kuchni

Okap kuchenny jest jednym z najważniejszych urządzeń w kuchni. Wydobywa i filtruje parę, dym i zapachy, zapewniając stałą wymianę powietrza i zapobiegając atakowaniu domu przez nieprzyjemne zapachy, które nieuchronnie pojawiają się podczas gotowania. Jak dokonać odpowiedniego wyboru? Ważne jest, aby wybrać okap, który łączy w sobie estetykę z funkcjonalnością. Nasz krótki przewodnik pomoże Ci wybrać okap, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, i który przekształci kuchnię w przyjazne i zdrowe miejsce.

Wybór estetycznego okapu kuchennego nie jest prosty. Możesz wybrać rozwiązanie wiszące np. okapy podszawkowe lub rozwiązanie wbudowane do ściany. Wolisz klasyczne lub współczesne linie? Wieęcej informacji dotyczących okapów podszafkowych znajdziesz na stronie: (https://www.neo24.pl/agddozabudowy/okapykuchenne/okapyszafkowe.html)

Niezależnie od tego, czy wybierzesz narożny okap kuchenny, czy też przymocujesz go do ściany, lub wybierzesz wyspę lub wzór wnękowy, Dobrze gdyby Twój okap działał w harmonii z wyposażeniem kuchni.

Wykończenie okapu

Szklane i stalowe osłony naścienne doceniane są za czysty, minimalistyczny design. Inne opcje obejmują pełne lub częściowo zintegrowane osłony wykonane z materiałów takich jak aluminium i drewno. Są też okapy kuchenne, które wykończone są z karbonu, który jest najlżejszym materiałem używanym w przemyśle. Warto jednak pamiętać o tym, im lżejszy materiał, tym droższy może być sprzęt AGD.

Okap kuchenny dopasowany w każdym calu

Możesz dopasować okap kuchenny do rozmiaru kuchni. W tym przypadku warto, zmierzyć kubaturę kuchni i sprawdzić, jakiej siły będzie potrzebował okap kuchenny, żeby wyprowadzić dymy, tłuszcz i inne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu po gotowaniu. Aby dobrze dopasować okap pod zabudowę warto przejrzeć ofertę sklepu: (https://www.neo24.pl/agddozabudowy/okapykuchenne.html)

Poziom hałasu

Poziom hałasu i wydajność są głównymi czynnikami, dla których większość osób szuka nowego sprzętu kuchennego. W większości domów używa się wielu sprzętów, które wydają intensywne dźwięki. Dlatego wybierając odpowiedni okap czy pochłaniacz, warto sprawdzić poziom hałasu, który generuje sprzęt. Rozejrzyj się za modelami, które wykorzystują innowacyjne technologie w celu zmniejszenia poziomu hałasu.

Wydajność sprzętu

Wybierz model wyposażony w silnik zapewniający wysoką wydajność i klasę energetyczną przynajmniej A. Najnowszej generacji okapy kuchenne zostały zaprojektowane tak, aby  harmonijnie komponować się z różnorodnymi środowiskami. Uzupełniają style architektoniczne i pozwalają gotować w spokojnym i relaksującym otoczeniu. Ich liczne zalety to szczegółowa konstrukcja oparta na najnowszej technologii z funkcjami takimi jak mniejsze zużycie energii, zwiększona moc ssania, wydajne filtrowanie i większy komfort akustyczny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.