Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki

› relacje ponad rok temu    10.02.2016
Informacja prasowa

W sobotę 06 lutego 2016r. w godzinach 10.30 – 16.30 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 w Elblągu przy ul. Browarnej odbył się III SALWATOR CUP 2016 – Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki „Dwójek” Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem turnieju był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy SALWATOR Elbląg.

W sobotnim turnieju wzięło udział 30 zespołów z 8 klubów (52 zawodników). Poza 2 elbląskimi klubami – IKS ATAK Elbląg i gospodarzami PUKS SALWATOR Elbląg, do naszego miasta przybyły zespoły SP 6 Kwidzyn, UKS TREFL Gdynia, LUKS WILCZEK Wilkowo, UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański, PSP 3 Starogard Gdański oraz Energa Gedania Gdańsk. Turniej został rozegrany w czterech kategoriach. Na sześciu boiskach rozegrano 113 spotkań. W kategorii „singli – rzucanka siatkarska” rozegrano jednosetowe mecze do 11 pkt bez wymaganej różnicy 2 pkt. W kategorii „dwójek” rozegrano mecze do 2 wygranych setów. Każdy set rozgrywany był do 11 punktów (z wymaganą różnicą 2 punktów). Wiele spotkań było bardzo zaciętych. W „singlach” w wielu pojedynkach o zwycięstwie często decydowała najmniejsza z możliwych przewag. W „dwójkach” wiele meczów zakończyło się tie-breakiem.

W najmłodszej kategorii „singli – rzucanka siatkarska” wystartowało 6 zawodniczek i 2 zawodników. Rozegrali oni turniej systemem „każdy z każdym”. Po emocjonującej walce, na zakończenie rywalizacji okazało się, że trzy pierwsze zawodniczki, mają identyczny bilans wygranych meczów. Po podliczeniu małych punktów wyłoniono zwycięzcę. Jednym małym punktem zwyciężyła Pola Gajewska (PUKS SALWATOR Elbląg), przed swoją siostrą Nataszą Gajewską (PUKS SALWATOR Elbląg) i trzema małymi punktami przed Ines Orłowską (PUKS SALWATOR Elbląg). U chłopców pierwsze miejsce zajął Nikodem Chłusewicz (PSP 3 Starogard Gdański) przed swoim kolegą klubowym Adamem Wińskim.

W kategorii „dwójek” dziewcząt wystartowało 13 zespołów. Najpierw zespoły podzielone zostały na trzy grupy, gdzie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano 2 rundy barażowe, po których wyodrębniono cztery grupy. W tych grupach zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. W turnieju zwyciężył zespół Energa Gedania Gdańsk I (Kinga Błaszkiewicz, Dominika Żmudzińska), który w finale pokonał LUKS WILCZEK Wilkowo I (Katarzyna Olszewska, Oliwia Kuberska) 2:0 (11:8, 11:7) oraz SP 6 Kwidzyn (Natalia Szewczyk, Waleria Oprawa) 2:0 (11:4, 11:9). W meczu o drugie miejsce zespół LUKS WILCZEK Wilkowo I pokonał SP 6 Kwidzyn 2:0 (11:4, 11:4).

W kategorii „dwójek” chłopców wystartowało 9 zespołów, które w jednej grupie rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Turniej zdominowały zespoły PSP 3 Starogard Gdański, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Zwyciężył zespół PSP 3 Starogard Gdański I (Antoni Wiński, Filip Szlachcikowski), który w całym turnieju przegrał tylko jednego seta, przed PSP 3 Starogard Gdański II (Juliusz Landsberg, Antoni Żabiński) i PSP 3 Starogard Gdański III (Hubert Pałkowski, Jakub Formela).

Po zakończeniu każdej kategorii wiekowej udekorowano najlepszych zawodników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, a zawodnicy z miejsc I – III pamiątkowe medale. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do VII otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali drobne upominki. Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród: Urzędowi Miasta Elbląga, E-LECLERC Elbląg, Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie oraz PPHU Multiplast s.c.

Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju, rodzicom za gorący doping, trenerom, rodzicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za zgłoszenie zawodników.