› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ogień, dym, świst gaśnic i ewakuacja z budynku

› bieżące miesiąc temu    5.12.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ogień, dym, świst gaśnic i ewakuacja z budynku fot. Nadesłane

Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie. Żołnierze zapoznali się ze sprzętem, jakim dysponują strażacy oraz uczyli się m.in. obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów, a także udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Szkolenie prowadzili strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie, którzy pojawili się w braniewskiej jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej na zaproszenie dowódcy 43blp, ppłk. Adama Książaka. Szkolenie, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, nadzorował komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Strażacy przybliżyli zadania realizowane przez jednostki ochrony ppoż. oraz wyposażenie, które wykorzystywane jest w czasie działań. Podczas ćwiczeń żołnierze WOT zapoznali się z podstawowymi zasadami prowadzenia akcji ratowniczych, udzielania pierwszej pomocy (ewakuacja osób poszkodowanych), obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego oraz korzystania ze sprzętu pożarniczego, jakim dysponuje braniewska jednostka straży pożarnej.

Odbyły się także ćwiczenia z obsługi gaśnic i gaszenia pożaru, obsługi hydrantów oraz aparatów ochrony dróg oddechowych. Strażacy omówili również zasady dotyczące ewakuacji oraz przećwiczyli bezpieczne opuszczanie budynku.

To już kolejne spotkanie, które odbyło się w ramach doskonalenia zawodowego formacji mundurowych. Zdaniem zarówno dowódcy 43blp jak i komendanta PSP, ćwiczenia wojskowych ze strażakami wpływają pozytywnie na obie formacje. Jak podkreślili inicjatorzy zajęć, nie były to ostatnie ćwiczenia zorganizowane na terenie batalionu – już w najbliższym czasie planowane są następne.

 

st. szer. Wojciech Andrearczyk
ekspert ds. komunikacji 43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie
Wojska Obrony Terytorialnej

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.