› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Oferowali pracę, by wyłudzić dane osobowe do kredytów

› bieżące 11 miesięcy temu    18.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oferowali pracę, by wyłudzić dane osobowe do kredytów

Dwaj mieszkańcy Morąga usłyszeli zarzuty w sprawie dotyczącej serii oszustw. Według ustaleń policjantów z Konina, mieli oni oferować pracę, by zbierać dane osobowe chętnych i dzięki nim wyłudzać kredyty.

Na trop mężczyzn policjanci wpadli po próbie oszustwa 73-letniego mieszkańca Konina. Oficer prasowy tamtejszej policji asp. sztab. Marcin Jankowski poinformował w środę, że 47-latek i 27-latek w różnych częściach kraju umieszczali w lokalnych portalach internetowych ogłoszenia o pracy. 

Chętni zapraszani byli na wstępne rozmowy, w czasie których proszeni byli o napisanie CV i przekazanie kserokopii dowodu osobistego. Następnie proszeni byli o założenie konta w wyznaczonym banku, ponieważ, jak twierdzili oszuści, mają z nim podpisaną specjalną umowę, dzięki której przelewy będą natychmiast realizowane.

Jedną z osób zainteresowanych ofertą pracy był 73-latek z Konina. Mężczyzna złożył wymagane dokumenty i założył konto w banku: – Jednak coś nie dawało mu spokoju - przyszedł więc do konińskiej komendy i opowiedział, swoją historię policjantowi z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Ten natychmiast zauważył podstęp i poradził, aby mężczyzna czym prędzej zablokował swój dowód osobisty w banku i zamknął konto. Jak się okazało sprawcy już próbowali zaciągnąć na jego dane pięć kredytów na łączną kwotę 13 tys. zł

 – poinformował oficer prasowy Marcin Jankowski. 

Funkcjonariusze z Konina poszukiwali oszustów przez kilka miesięcy. Jak się okazało, działali oni także w Kaliszu, Płocku, Pile i innych miastach. 

Policjanci zdobyli wizerunki mężczyzn. Zostali oni rozpoznani przez funkcjonariuszy z komendy na Mazurach. 

Zatrzymani 47-latek i 27-latek usłyszeli po pięć zarzutów usiłowania oszustwa. Grozi za to 8 lat więzienia. Starszy z nich działał w warunkach recydywy, więc jego kara może sięgnąć 12 lat więzienia.

Źródło: TVP Olsztyn

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.