› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

„Odblaskowa Choinka” - policyjny konkurs dla dzieci

› bieżące miesiąc temu    2.12.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
„Odblaskowa Choinka” - policyjny konkurs dla dzieci fot. KMP Elbląg

Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu przygotowali dla najmłodszych konkurs pod nazwą - „Odblaskowa Choinka”. Wszystkie przedszkola, z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego, zapraszamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Pokaż nam jak być bezpiecznym!

Wszyscy wiemy, że odblaski poprawiają bezpieczeństwo, a nawet ratują życie. Używanie ich, szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ważne. Zachęcamy do noszenia ich nie tylko wówczas, kiedy wymagają tego przepisy - ale zawsze!

Jesteśmy przekonani, że w propagowaniu tej idei pomoże konkurs dla przedszkolaków pn. „Odblaskowa choinka”. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w konkursie organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, pn. „Odblaskowa Choinka”. Konkurs adresowany jest do grup przedszkolnych z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego wraz z opiekunami. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu ozdób choinkowych nawiązujących do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejnym etapem jest udekorowanie nimi choinki stojącej w przedszkolnej sali. Spośród zgłoszonych prac komisja konkursowa wybierze trzy „choinki”. Grupy, których prace zostaną wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Szczegóły przebiegu konkursu zawiera regulamin.

Nasz konkurs jest wstępem do profilaktyki z dziećmi i traktuje o tym - jak ważnym elementem jest noszenie odblasków. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu, najmłodsi będą mogli uświadomić sobie, że sami również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo, a odblaski mogą uchronić ich przed wypadkiem.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.