› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Od lat prowadzi warsztaty dla najmłodszych. Rozmowa z Agnieszką Cieklińską

› dzieci i rodzina ponad rok temu    6.08.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Od lat prowadzi warsztaty dla najmłodszych. Rozmowa z Agnieszką Cieklińską

Agnieszka Cieklińska przyjechała na nasze tereny z odległej Małopolski. Pochodzi z Morąga i kiedy tylko może stara się wracać w rodzinne strony. Ma twórcze podejście do życia i swoją pasję i wiedzę przekazuje najmłodszym mieszkańcom naszego województwa. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci, na których mogą nauczyć się szycia, wykonujac przy tym wiele praktycznych ubrań i gadżetów. 

Agnieszka Cieklińska od kilku lat w okresie wakacyjnym przyjeżdża do Morąga, aby brać w Jarmarku Produktów Regionalnych, organizowanym właśnie w tym mieście. W jarmarku biorą udział wystawcy promujący swoje własne wyroby – zarówno użytkowe, artystyczne, jak i naturalne artykuły spożywcze. To doskonała okazja do promocji swoich wyrobów i usług oraz do wymiany doświadczeń. Odwiedzających jest zawsze mnóstwo, ponieważ przyjeżdżają turyści wypoczywający nad jeziorami. Pojawiają się tutaj letnicy z Kretowin, Wilnowa, czy też pobliskiego Bogaczewa. Tegoroczna edycja jarmarku odbędzie się 12 sierpnia (niedziela) na terenie morąskiego Parku Miejskiego (Al. Parkowa). Przy okazji pobytu u rodziców i udziału w jarmarku Agnieszka postanowiła swoją pasję i wiedzę przekazać mieszkańcom naszego województwa. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci, na których mogą nauczyć się szycia, wykonując przy tym wiele praktycznych przedmiotów.

Marcin Mongiałło:  Z tego co wiem prowadzisz warsztaty dla najmłodszych. Dzieci są pojętne?

Agnieszka Cieklińska: Z wykształcenia jestem pegadogiem, bardzo lubię pracę z dziećmi. Swoje pierwsze "warsztaty" prowadziłam w przedszkolu, do którego uczęszczała moja córka. Dałam radę i to dodało mi wiatru w żagle. Zainteresowałam swoją działalnością okoliczne placówki oświatowe i dzięki temu prowadziłam warsztaty szycia dla dzieci w Szkole Podstawowej w Sieciechowicach, a na stałe współpracuję z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, prowadząc zajęcia w ramach projektu LOWE (Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji). Poza tym prowadzę warsztaty w domowej pracowni.

Praca z dziećmi, zwłaszcza mniejszymi (5-8 lat) wymaga ogromnej cierpliwości i empatii czego, jak mi się wydaje, mi nie brakuje. Dzieci są różne: nieśmiałe, rozbrykane, gaduły, ale właśnie przy odpowiedniej dawce cierpliwości i umiejętnym poprowadzeniu na zajęciach dzieci skupiają się na swojej pracy i są w nią bardzo zaangażowane.

Warsztaty sprawiają mi ogromną przyjemność i dają naprawdę dużo satysfakcji. Często po zakończonych warsztatach otrzymuję po pewnym czasie informacje od uczestników warsztatów czy ich Rodziców, że w domu pojawiła się maszyna do szycia. To naprawdę duża radość, że zarażam swoją pasją innych.

Który pomysł zapamiętaś na długo? Coś Cię zaskoczyło?

Na pewno zaskoczyło mnie zlecenie uszycia....Ferrari. Miała być to maskotka odwzorowana ze zdjęcia mniej wiecej metrowej szerokości. Uwielbiam takie kreatywne wyzwania! Zamawiający i osoba obdarowana byli zachwyceni więc...dałam radę. Często szyję firmowe loga, maskotki z rysunków

Czy możesz opowiedzieć coś o nadchodzących warsztatach?

Do kogo są kierowane? Kiedy się odbędą? Czego będzie można się nauczyć? Warsztaty odbędą się 9 i 10 sierpnia w Morągu, o godz 17:00, w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej "Narie" przy ul. Leśnej 20. Warsztaty czwartkowe (9 sierpnia) skierowane są dla dzieci, a piątkowe (10 sierpnia) dla dorosłych. Dzieci będą mogły uszyć maskotkę misia lub kotka (koszt 30 zł) albo plecak-worek (koszt 40 zł), idealny na letnią porę. Dorośli natomiast uszyją bawełnianą dwustronną torbę (koszt 40 zł). Zapewniam wszystkie materiały, maszyny do szycia i świetną zabawę! Gorąco zapraszam!

Dziękuję Ci bardzo za rozmowę Agnieszka i życzę sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz dalszego rozwiajania pasji.

Rozmawiał: Marcin Mongiałło

Kontakt do Agnieszki Cieklińskiej:

tel. 504 021 915

e-mail: aga.cieklinska@gmail.com

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.