› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ochrona środowiska jest jej oczkiem w głowie

› biznes ponad rok temu    14.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Ochrona środowiska jest jej oczkiem w głowie

Kolejną laureatką Nagrody Prezydenta 2015, której działalność chcemy zaprezentować jest Urszula Małek. Przedsiębiorcza elblążanka, z racji wykonywanej pracy, wyróżniona została w kategorii ochrony środowiska.

Urszula Małek prowadzi firmę Eko-Partner w Elbląskim Parku Technologicznym. Zajmuje się przede wszystkim usługami ochrony środowiska dla przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Specjalizuje się także w wykonywaniu raportów oddziaływania na środowisko, sprawozdań i decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, i pozwoleń środowiskowych dla konkretnych inwestycji.

Pod jej czujnym okiem powstało kilka ważnych elbląskich inwestycji. Od lat pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym, usługowym i budowlanym z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego wdrażać wymagania Prawa ochrony środowiska (m.in. w przedsiębiorstwie ELZAMBUD oraz w FLSmidth MAAG Gear Sp. z o.o.). W pracy wykorzystuje także swoje doświadczenie jako audytor wiodących systemów zarządzania: środowiskowego ISO 14001 i systemu zarządzania energią ISO 50001.

Urszula Małek podejmuje starania, które mają doprowadzić Elbląg do miasta smart city. Oznacza to miasto efektywne energetycznie pod względem transportu, dostawy mediów, budownictwo, inwestycje i innowacje.

Laureatka angażuje się w życia miasta nie tylko poprzez swoją pracę. W 2014 roku startowała również w wyborach samorządowych, w drugim okręgu wyborczym z listy KWW Witolda Wróblewskiego.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xyz
ponad rok temu ocena: 86%  1
"W 2014 roku startowała również w wyborach samorządowych, w drugim okręgu wyborczym z listy KWW Witolda Wróblewskiego." - teraz rozumiem skąd nagroda ;)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.