› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Obwód Kaliningradzki - jak wykorzystać szanse dla Elbląga

› bieżące ponad rok temu    7.10.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 6 / 100%
A A A
Obwód Kaliningradzki - jak wykorzystać szanse dla Elbląga fot. Konrad Kosacz

Jak współpracować z Obwodem Kaliningradzkim, aby przynosiło to korzyści dla naszego miasta? Jak wykorzystać Mały Ruch Graniczny? O tym w środę w Ratuszu Staromiejskim będą rozmawiali przedstawiciele władzy, biznesu i nauki.

Spotkanie odbędzie się w dniu 9 października (środa) w godzinach 9:00 -13:00 w Hotelu Elbląg, ul. Stary Rynek 54-59. Wezmą w nim udział przedstawiciele władz w tym Prezydent Miasta Elbląga Jerzy Wilk, oraz przedstawiciele środowisk naukowych oraz biznesu.

Wśród szans na rozwój regionu Miasta Elbląga jest niewątpliwie możliwość lepszego wykorzystania bliskości Obwodu Kaliningradzkiego oraz funkcjonujące przepisy o małym ruchu granicznym. Lokalny biznes detaliczny szacuje, że obroty generowane przez Rosjan sięgają nawet 10% a jest jeszcze potencjał do wzrostu. Dzisiaj większość aut z rejestracją 39 RU kieruje się jednak do Trójmiast. Co zrobić, żeby większość trafiała do Elbląga? Czy możliwe jest, aby Elbląg wypromował się jako destynacja turystyczna?

Jak lepiej wykorzystać bliskość Obwodu Kaliningradzkiego oraz fakt, że już niedługo będą w nim realizowane duże inwestycje w infrastrukturę związane z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej (Mundial 2018)? Uważamy, że przedmiot o tak dużym znaczeniu powinien być poddany szerokiej dyskusji.

Proponujemy prowadzenie tej dyskusji w trójkącie – Władza, Biznes, Nauka. Dlatego zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu: Nasze rozmowy o Elblągu. Tematem spotkania jest: Obwód Kaliningradzki - jak wykorzystać szanse jakie stwarza mały ruch graniczny.

Spotkanie odbędzie się w dniu 9 października (środa) w godzinach 9:00 -13:00 w Hotelu Elbląg, ul. Stary Rynek 54-59.

Wezmą w nim udział przedstawiciele władz w tym Prezydent Miasta Elbląga Jerzy Wilk, oraz przedstawiciele środowisk naukowych oraz biznesu. Liczymy, że spotkanie to będzie inspiracją do podjęcia działań, które przełożą się na lepszą współpracę instytucji z rejonu Elbląga z Obwodem Kaliningradzkim. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże wstępne zainteresowanie prosimy o zgłoszenie uczestnictwa z wykorzystaniem linku: http://EIG09102013.evenea.pl.

Potwierdzenie udziału w spotkaniu będziemy przesyłać do 5 października 2013 drogą mailową.

Harmonogram:

08:45 - 09:30 Rejestracja gości, sesja networkingowa
09:30 - 10:00 Przywitanie uczestników, prezentacja Partnerów spotkania – Krzysztof Ciuła, Prezes Zarządu Elbląska Izba Gospodarcza Oddział RIGP
10:00 - 10:30 „Współpraca samorządu elbląskiego z Obwodem Kaliningradzkim - teraźniejszość i przyszłość” – Prezydent Miasta Elbląg Jerzy Wilk / Emil Słodownik Biuro Obsługi Inwestorów UM Elbląg 10:30 – 11:00 „Transport morski jako perspektywa w wymianie handlowej z obwodem Kaliningradzkim” – prof. dr hab. Krzysztof Luks, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
11:00 – 11:30 Przerwa kawowa
11:30 – 12:00 „Problemy we współpracy gospodarczej Polska - Rosja” dr Andrzej Zbucki, Doradca Prezesa Grupy Lotos
12:00 – 12:30 „Współpraca transgraniczna w ramach programu Litwa, Polska, Rosja. Studium przypadku działu ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu” Michał Missan, Wojewódzki Szpital Zespolony
12:30 - 13:00 „Destynacja Elbląg? Szanse na wykreowanie marki w turystyce” Wioletta Markowska V-ce Prezes Zarządu Wiwaldi Junior Sp. z o.o.
13:00 – 13:45 Lunch
13:45 – 14:45 Panel dyskusyjny i sesja pytań z udziałem prelegentów temat „Działania do podjęcia celem rozwoju współpracy z Obwodem Kaliningradzkim”
14:45 – 15:00 Zakończenie spotkania.

Elbląska Izba Gospodarcza
Oddział Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gier
ponad rok temu ocena: 100%  3
można się wpisywać na listę rezerwową, szkoda, że wcześniej nie było informacji
~ AAAAA
ponad rok temu ocena: 0%  2
no ale będzie przerwa kawowa i lunch. chymmm.
~ MKOL
ponad rok temu ocena: 100%  1
Niestety już nie można się zgłaszać....więc lekko za późno temat nagłośniony....
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.