› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Obecnie opiekują się jedenaściorgiem dzieci – małżeństwo Ciepłuchów

› dzieci i rodzina ponad rok temu    12.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Obecnie opiekują się jedenaściorgiem dzieci – małżeństwo Ciepłuchów

Takich wzorów do naśladowania trzeba pokazywać jak najwięcej. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że Elżbieta i Jarosław Ciepłucha zostali laureatami Nagrody Prezydenta za 2015 rok. Poznajcie wyjątkową rodzinę zastępczą.

Państwo Ciepłucha od 2005 r. pełnią dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu funkcję rodziny zastępczej, a od 2009 r. funkcję rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego. W ten sposób pomagają najmłodszym dzieciom od dziesięciu lat. W ich domu mieszkało już ponad czterdzieścioro dzieci. Każdemu z nich poświęcają dużo czasu, otaczają opieką, a także dają bardzo dużo miłości.

Elżbieta i Jarosław Ciepłucha mają pięcioro swoich dzieci. Do tego obecnie są rodziną zastępczą dla sześciorga. Ta radosna gromadka sprawia, że dom od świtu do nocy tętni życiem. Razem tworzą jedną wielką rodzinę, która wspiera się każdego dnia. Jednak bycie rodzicem zastępczym to nieustanna praca. Dlatego małżeństwo w opiekę nad dziećmi wkłada całe swoje serce i czas – dzień i noc. Tym bardziej trudno jest im rozstać się z którymkolwiek z dzieci.

Państwo Ciepłucha są osobami, które świadomie i z całą odpowiedzialnością swoje życie poświęcają pomocy dzieciom, stają w obliczu wielu trudności i mimo to w dalszym ciągu chcą wykonywać ten zawód. Zawód, a może wyjątkowe powołanie?

Otrzymana Nagroda Prezydenta 2015 jest uhonorowaniem ich dziesięcioletniej pracy opiekuńczej oraz promocją i doskonałym przykładem rodzicielstwa zastępczego.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.