› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

O tym jak skromny wulkanizator z Buczyńca zamienił się rolą z biznesmenem i modelem z Warszawy

› region ponad rok temu    14.02.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
O tym jak skromny wulkanizator z Buczyńca zamienił się rolą z biznesmenem i modelem z Warszawy fot. TTV (ttv.pl)

Tego typu programy są jak muzyka disco polo. Oficjalnie nikt jej nie słucha, a faktycznie wideoklipy do hitów tego gatunku notują na YouTube miliony odsłon. Chodzi o seriale paradokumentalne i programy typu reality show o najczęściej niezbyt wysublimowanych scenariuszach. Przykładów jest wiele: "Damy i wieśniaczki", "Pamiętniki z wkacji", "Ukryta prawda", "Projekt Lady"... Podobna jest fabuła serialu "Dżentelmeni i wieśniacy", emitowanego na antenie TTV, który jest oparty na sprawdzonej już formule znanej z serii "Damy i wieśniaczki".  Wystąpił w nim pan Robert, który mieszka w Buczyńcu, znanym powszechnie z imponującej pochylni na szlaku Kanału Elbląskiego. Czy oglądacie i lubicie tego typu programy?

Dwóch mężczyzn z krańcowo różnych światów zamienia się rolami i życiem. Siła przyciągania programu "Dżentelmeni i wieśniacy" polega na odwzorowaniu innego życia, z którym muszą zmierzyć się bohaterowie. Panowie trafiają w miejsca, które do tej pory znali jedynie ze słyszenia. 

W ten sposób mieszkańca Buczyńca opisują administratorzy strony internetowej kanału telewizyjnego TTV, którego wiodącym udziałowcem jest Grupa TVN: 

Jest  skromnym i pracowitym wulkanizatorem i majsterkowiczem, który jako jedyny zarabia na utrzymanie rodziny. Niewielkie środki nie pozwalają rodzinie na remont, dlatego dom w którym mieszkają pozostawia wiele do życzenia.  Brak kanalizacji i toalety to dla Roberta codzienność do której przywykł. Wieśniak nigdy nie był w mieście większym niż Elbląg. Czy spodoba mu się tętniąca życiem Warszawa? Robert podczas zamiany wkroczy w świat modelingu gdzie u boku pięknej kobiety będzie pozwał na sesji fotograficznej. Czy przełamie swoje opory? 

Przeciwieństwem życia, które prowadzi Robert jest życie Michała – mieszkańca Warszawy, który w stolicy prowadzi agencję modelek oraz międzynarodową firmę transportową. Ponadto dorabia jako model. Wysokie zarobki pozwalają mu korzystać z życia pełną piersią.

Na wsi dżentelmen przeżyje szok. Zarządzający na co dzień ludźmi Michał, będzie musiał podporządkować się poleceniom, które nie będą miały dla niego sensu. Jak poradzi sobie w takiej sytuacji?

– możemy przeczytać na stronie internetowej stacji TTV.

W każdym odcinku serii "Dżentelmeni i wieśniacy" biorą udział dwaj mężczyźni – mieszkaniec wsi i miasta. Na trzy dni zamieniają się oni rolami. Przyzwyczajeni do luksusów panowie z aglomeracji muszą się skonfrontować z surową rzeczywistością życia na wsi. Ciężka praca fizyczna, dojenie krów, karmienie świń, obsługa ciągnika to wyzwania, z kórymi muszą się teraz zmierzyć. Nie inaczej wygląda położenie panów, którzy do tej pory mieszkali na wsi, a w programie muszą się zmierzyć  z wyzwaniami związanym z życiem w wielkim mieście. Czy gospodarz, który nie przywiązuje wagi do wyglądu, zniesie depilację całego ciała i będzie potrafił gustownie i modnie się ubrać?

Jeden z Internautów podzielił się ciekawą uwagą:

Ten cały "dżentelmen" z odcinka 07.02.2018 to o wiele bardziej "wieśniak" niż ten z wioski. Jakim językiem on się posługuje! Zero dżentelmeństwa w nim! Nie wiem, czemu ma służyć ten program i skąd ci ludzie mają tyle kasy, ale nie ma sprawiedliwości na tym świecie... "wieśniak" z tego odcinka bije na głowę tego niby "dżentelmena"...

Czy lubicie oglądać tego typu programy reality show, seriale paradokumentalne? Jesli tak to jaki jest Wasz ulubiony program / serial? Czy skusilibyście się na udział w tego typu produkcji? Cyz znacie kogoś, kto wystąpił w podobnym programie / serialu? 

Poniżej reklamówka programu, w którym wystąpił mieszkaniec Buczyńca:

Łowca na fermie a wulkanizator modelem

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxx
ponad rok temu 4
Ustawione programy :/ przewaznie ludzie tam wystepujacy to osoby ktore chca dorobic z wawy lub krk...
~ Heeh
ponad rok temu ocena: 33%  3
Ten Robert wcale nie mieszka na pochylni Buczyniec
~ LP
ponad rok temu ocena: 50%  2
A tam jest napisane, że mieszka na pochylni? Ja widzę Buczyniec :)
~ LP
ponad rok temu ocena: 50%  1
A tam jest napisane, że mieszka na pochylni? Ja widzę Buczyniec :)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.