› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

O czym warto wiedzieć planując zakup deski do kitesurfingu

› bieżące 7 dni temu    16.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
O czym warto wiedzieć planując zakup deski do kitesurfingu

Planujesz rozpocząć uprawianie nowego sportu wodnego, którym jest kitesurfing? Doskonale. Zanim jednak wejdziesz do wody i staniesz po raz pierwszy na desce z latawcem czeka Cię trening oraz wybór sprzętu. I to właśnie sprzętowi poświęcimy poniższy, krótki tekst.

Deski twintip vs wave

Osoby początkujące w tym sporcie mogą być nieco przytłoczone ilością nowych terminów, które dla doświadczonych kitesurferów są codziennością. Wystarczy wymienić style pływania: freestyle, freeride, skoki, cruising przy słabym wietrze, aby zorientować się, że każdy z nich wymaga nieco innego typu deski.
W największym uproszczeniu deski dzielimy na dwie kategorie:

  • kierunkowe,
  • symetryczne (twiptip)

Obie różnią się nieco budową i przeznaczeniem. Deski twintip przeznaczone są dla początkujących. Nie pozwalają wprawdzie na osiąganie dużych prędkości, ale są względnie łatwe do sterowania i łatwo w nich zmienić kierunek płynięcia. Tego typu deskę wybierają osoby preferujące tzw. freestyle i freeride.
Deska twintip jest też lżejsza i krótsza od kierunkowych co może mieć pewne znaczenie podczas transportu.
Więcej o deskach tego typu można przeczytać na stronie https://easy-surfshop.pl/

Czym się kierować przy wyborze naszej pierwszej deski twintip?

Zacznijmy od tego, że nie należy zaczynać swojej przygody od zakupu deski. Szkoły, które organizują szkolenia, mają w swoich zasobach sprzęt dla kursanów, który pozwala im rozpocząć naukę na wypożyczonych deskach.
Dopiero wówczas, gdy poczujemy, że to jest i kitesurfing będzie nam towarzyszył podczas każdego pobytu nad morzem warto rozważyć zakup deski na własność. Na co wówczas zwracać uwagę? Przede wszystkim na to, jak chcemy pływać oraz jaką mamy posturę. Generalna zasada jest taka, iż im więcej ważymy, tym większa powinna być nasza deska, aby zapewnić nam optymalne warunki do uprawiania sportu. Duże znaczenie dla wyboru deski ma również to, na jakich akwenach będzie ona używana. Np. na Bałtyk zaleca się deski nieco większe.

Jakie akcesoria warto od razu dokupić do deski kite?

Podobnie jak w wielu innych sportach, tak w i kitesurfingu zakup deski to dopiero początek. Drugiem niezbędnym elementem zestawu będzie oczywiście latawiec. Do tego, aby zapewnić sobie komfort pływania na zimnych akwenach konieczna jest dobra pianka neopronowa, która zapewni nam ciepło w każdych warunkach pogodowych. Nasz zestaw warto również uzupełnić o rękawiczki, buty neopronowe czy paski na kostki. Kompletując akcesoria warto zdać się na fachową pomoc sklepu. Z myślą o pasjonatach
https://easy-surfshop.pl/ przygotował na swojej stronie poradniki oraz udostępnił chat za pomocą którego można zadać nurtujące nas pytania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.