› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nowy termin spotkania z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim

› zapowiedzi ponad rok temu    3.12.2012
Konrad Kosacz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Nowy termin spotkania z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim

W wtorek 4 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy do Sali „U świętego Ducha” Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim - poetą, laureatem Nagrody NIKE za tomik wierszy „Piosenka o zależnościach i uzależnieniach”. Z powodu choroby autor nie dotarł do Elbląga na spotkanie zaplanowane na 27 listopada, w związku z czym podajemy nowy termin spotkania. Wstęp wolny.

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (ur. 1962) – autor dziewięciu tomów poezji oraz zbioru krótkich próz drukowanych cyklicznie w czasopiśmie "Kresy". Laureat m.in. Nagrody Literackiej im. Barbary Sadowskiej (1994), Nagrody Niemiecko-Polskich Dni Literatury w Dreźnie (1998), Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Jest także podwójnym laureatem Nagrody Literackiej Gdynia (w 2006 roku za tomik „Dzieje rodzin polskich”, a w 2009 za zbiór „Piosenka o zależnościach i uzależnieniach”). W roku 2009 za tomik „Piosenka o zależnościach i uzależnieniach” został nagrodzony nagrodą literacką Nike. Wielokrotnie nominowany do Paszportu Polityki.

Poezja Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego jest chyba najoryginalniejszym, najlepiej rozpoznawalnym głosem pośród wszystkich poetów średniego i młodego pokolenia. To poeta niepodobny do nikogo, sam kształtujący własną tradycję, na własną rękę poszukujący sobie precedensów w dawnej liryce. I ufający niepowtarzalności swojej psychicznej i egzystencjalnej konstrukcji./Piotr Matywiecki

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Elbląska Jesień Literacka”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.