› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Nowy blask Parku Planty

› bieżące 8 miesięcy temu    18.09.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nowy blask Parku Planty fot. UM Elbląg

Nowe alejki, ścieżka rowerowa, nasadzenia, zmodernizowana fontanna i tzw. Ślimacza Górka z grotą – w sobotę odbyło się oficjalne oddanie do użytku zrewitalizowanego Parku Panty. Inwestycje kosztowały ponad 5 mln złotych. Otwarciu Parku towarzyszył Piknik Rodzinny, który zorganizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Modernizacja Parku Plany składała się z trzech zadań. Pierwsze dotyczyło rewitalizacji alejek i terenów zielonych parku, drugie modernizacji fontanny wraz z iluminacją świetlną, a trzecie renowacją groty na tzw. Ślimaczej Górce. Inwestycje kosztowały ponad 5 mln zł. To część dużego projektu rewitalizacji przestrzeni parkowych w naszym mieście. Jego wartość to ponad 7,2 mln zł, z czego prawie 4 mln to środki unijne. Dzięki tym pieniądzom nowy blask zyskał również Park Gen. Nieczuja – Ostrowskiego. Przypomnę, że wcześniej rewitalizacji poddany został Park Dolinka, a w tym roku wiele zmian zaszło również w Parku Kajki. Bardzo dziękuję projektantom, wykonawcom, pracownikom Departamentu Inwestycji za zaangażowanie przy realizacji inwestycji. Mam nadzieję, że będzie to kolejne miejsce do odpoczynku i rekreacji. Odwiedzającym Park Planty mieszkańcom i turystom życzę samych pozytywnych wrażeń – mówił podczas otwarcia Prezydent Witold Wróblewski.

- To jedna z kilku inwestycji, która została ukończona w ostatnim czasie. Skończyliśmy modernizację Parku gen. Nieczuja – Ostrowskiego, o którym wspominał Prezydent. Przypomnę, że w tygodniu otwarte zostało połączenie drogowe ul. Związku Jaszczurczego z Al. Grunwaldzką, w trakcie odbiorów jest wybudowany I etap ul. Wschodniej - podkreślał Janusz Nowak, Wiceprezydent Elbląga.

Modernizację fontanny i przestrzeni parkowych realizował Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z siedzibą w Elblągu. Wykonawcą groty była firma BIT Dariusz Brodziak z siedzibą w Elblągu.

Otwarciu Parku towarzyszył Piknik Rodzinny, który zorganizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawcą był Pan Karol Bidziński.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.