› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Nowe stojaki rowerowe na stacjach kolejowych w całej Polsce, ale bez Elbląga

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    28.03.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Nowe stojaki rowerowe na stacjach kolejowych w całej Polsce, ale bez Elbląga fot. archiwum elblag.net

Około 100 stacji kolejowych na terenie całego kraju zyska w niedługim czasie ponad 400 nowych stojaków rowerowych. Wśród miejscowości, które mogą liczyć na to, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiosną rozpoczną montaż stojaków są m.in. Stalowa Wola (Rozwadów i Południe), Rogóźno Pomorskie, Kowalewo Pomorskie, Malczyce czy Wrocław (Leśnica). Niestety na tej liście, pomimo tego, że zgłaszane było zapotrzebowanie na stojaki, nie ma Elbląga.

Polskie Linie Kolejowe starają się wyjść naprzeciw potrzebom różnych grup pasażerskich, w tym podróżujących z rowerami. Dlatego też już w zeszłym roku na stacjach kolejowych w całej Polsce zamontowano prawie 1,5 tysiąca stojaków rowerowych. Najwięcej takich udogodnień zyskali mieszkańcy województwa podkarpackiego, bo aż 173 na 35 stacjach. Lokalizacje były wybierane na podstawie zgłoszeń, które Polskie Linie Kolejowe otrzymywały od samych rowerzystów, stowarzyszeń czy samorządów.

W tym roku również PKP PLK S.A. planuje wiosną ruszyć z montażem kolejnych stojaków. Na rozkładzie znalazło się 100 stacji, ale próżno szukać na nich Elbląga. Jak udało nam się dowiedzieć u źródła, zapotrzebowanie w naszym mieście było zgłaszane, ale i tak nowe stojaki się nie pojawią.

- Zapotrzebowanie na stojaki w Elblągu było składane. Natomiast ze względu na to, że stojaki rowerowe zostały zamontowane na terenie PKP Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami, nie będą zamontowane na terenie zarządzanym przez PLK - otrzymaliśmy w odpowiedzi z biura PKP Polskich Linii Kolejowych.

"Montaż stojaków jest standardem przy planowanych i prowadzonych obecnie modernizacjach dworców należących do PKP S.A. W zależności od lokalizacji spółka dąży do tego, by były to miejsca zadaszone, objęte zakresem monitoringu i wyposażone w słupek do serwisowania. [...] Wszystkie stojaki montowane przez PLK umożliwiają wygodne przypięcie całej ramy. Takie rozwiązanie lepiej zabezpiecza rower przed kradzieżą. Najczęściej stojaki są montowane w miejscach dobrze oświetlonych i jak najbliżej peronu" - czytamy w komunikacie PKP PLK.

Koszt montażu takich stojaków waha się od 200 do 400 zł w zależności od lokalizacji, zakresu prac oraz oczywiście ilości montowanych urządzeń. Jak informują Polski Linie Kolejowe, lista lokalizacji nie jest jeszcze zamknięta, a swoje pomysły należy zgłaszać droga "facebookową".

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.