› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Nowe mieszkania i kolejna Biedronka, tym razem na Donimirskich

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    9.12.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
Nowe mieszkania i kolejna Biedronka, tym razem na Donimirskich fot. Bartłomiej Ryś

Na początku była działka, która została sprzedana za 1 mln 62 tys. zł. Później inwestor, który rozpoczął budowę „najbardziej energooszczędnego budynku w Elblągu”. Następnie domysły – czy tam też wybuduje się kolejna Biedronka? Dziś już na część pytań znamy odpowiedź i przy okazji prezentujemy aktualne zdjęcia inwestycji przy ul. Donimirskich.

49 mieszkań, supermarket na parterze. Najmniejsze lokum to 36,78m2, największe 91,62m2. Duże przestronne balkony, dogodna lokalizacja. Trwa budowa kameralnego, czteropiętrowego budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Donimirskich w Elblągu. Jednak początki inwestycji były dość... burzliwe.

Prywatny inwestor zaproponował mieszkańcom okolicznych bloków budowę drogi, która połączyłaby ul. Donimirskich z Browarną. W zamian chciał uzyskać zgodę na budowę budynku, który będzie o jedno piętro wyższy. Niestety, usłyszał „nie” zarówno od prezydenta jak i od radnych. Argumentem miał być fakt, że 17 mieszkań na dodatkowym piętrze wymusiłoby konieczność zorganizowania większej liczby miejsc parkingowych. A to z kolei oznaczałoby większy ruch pojazdów, mniejsze bezpieczeństwo i redukcja terenów zielonych.

Koniec końców inwestor drogi Dominirskich-Browarna nie wybudował (bo, co oczywiste, nie miał w tym żadnego interesu), a inwestycję rozpoczął. Mieszkańcy zaczęli się zastanawiać, czy w części usługowej znajdzie się kolejna Biedronka. Dziś wchodząc na stronę www firmy Dragon Deweloper, która zajmuje się sprzedażą mieszkań w nowym budynku, zobaczymy logo sieci sklepów „Biedronka” na liście partnerów przy opisywanej inwestycji. Można więc już z pewnością stwierdzić, że wkrótce Elbląg powiększy się o kolejny sklep tej marki.

Inwestor zapewnia, że będzie to najbardziej energooszczędny budynek w Elblągu. Okna wykonane z profilu Pcv VEKA SL (7 komorowe), szyby dwukomorowe o współczynniku przenikania ciepła lambda 0,05 W/mk. Ściany budynku docieplone styropianem o grubości 20cm i współczynniku przenikania ciepła 0,040W/mk. Poddasze budynku docieplone będzie nowoczesną metodą natryskową pianki poliuretanowej o grubości 18cm i współczynniku przenikania ciepła 0,022W/mk.

Kompleks mieszkalny to również nowoczesne, cichobieżne windy, parking podziemny, dogrzewany garaż, plac zabaw. Sam supermarket jest wkomponowany w taki sposób, aby jego działalność nie uprzykrzała życia mieszkańcom. Jak czytamy na stronie www Dragon Deweloper:

- wszystkie agregaty urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych zamiast na zewnątrz budynku usytuowane zostały w garażu,
- sklep posiada oddzielny parking, w związku z czym dostawy towarów nie będą utrudniały życia mieszkańcom, - do sklepu przewidziane są tylko 2 dostawy dziennie samochodami o  masie do 24t (nie TIR)
- wózki do rozładunku dostaw będą wyposażone w  koła kauczukowe, a nie gumowe,
- na zapleczu sklepu wykonane zostały  posadzki bezspoinowe, które nie przenoszą drgań,
-pomiędzy częścią usługową, a I piętrem znajduje się specjalistycznie wygłuszony strop.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 4
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (7)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ zigget
  ponad rok temu ocena: 50%  7
  A nie można było zrobić Netto, nawet w takim Pasłęku jest. W Elblągu tylko biedronki.
  ~ Zły
  ponad rok temu ocena: 67%  6
  Ty ,, zniesmaczony,, Nie chcesz nie chodź, ale ludzie kupują i kij ci do tego. Możesz sobie chodzić na rynek RENIFERU.
  ~ zniesmaczony
  ponad rok temu ocena: 50%  5
  Co wy sobie k... jaja robicie z tymi biedronkami? Co to byc biedronkowo czy jak?
  ~ OLO
  ponad rok temu ocena: 60%  4
  NO I FAJNIE !!! SUPER Na pewno będę robił tam zakupy.
  ~ otto
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  ladna inwestycja , ale dlaczego tak malo buduje się w Srodmieściu Elbląga mimo duzej ilości wolnych terenów . , przez to wjeżdzając do eg. ma się wrazenie prowincjonalnego 30 - tyś miasteczka,bez Centrum . Szkoda ,że taką politykę przestrzenną prowadzą nasi prezydenci
  ~ NoName
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  Ta czarna elewacja przy wejściu do sklepu jakoś nie przypomina mi wyglądem sklepów biedronka. Biedronki zawsze mają wejście do sklepu pomalowane na jaskrawo-żółty kolor.
  ~ fan
  ponad rok temu 1
  Biedronka bedzie tam napewno. Co z kolorem? Moze w umowie wlasciciel sobie zaznaczyl ,ze kolor ma zostac bez zmian, jak w projekcie. Jedynie Baner. Chyba ze jeszcze odmaluja przed otwarciem :P
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.