› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nowa zajezdnia i ścieżka rowerowa coraz bliżej. Za trzecim podejściem jest projektant

› biznes ponad rok temu    8.05.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Nowa zajezdnia i ścieżka rowerowa coraz bliżej. Za trzecim podejściem jest projektant  fot. archiwum elblag.net

Miasto wyłoniło firmę, która wykona projekt: wyburzenia istniejącej hali zajezdni tramwajowej, wybudowania nowej wraz z obsługą komunikacyjną, ścieżki rowerowej na al. Grunwaldzkiej oraz wsparcie węzła przesiadkowego komunikacji zbiorowej na placu Dworcowym. Udało się to dopiero za trzecim podejściem.

Zadanie „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga” oznacza szybką i sprawną komunikację w mieście. Jednym ze sposobów jest „Modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego wraz z budową ścieżki rowerowej w al. Grunwaldzkiej”.

Miasto w marcu ogłosiło dwa przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej.

Na pierwszy nie było chętnych, chociaż wpłynęło sześć zapytań od firm. Dokumentacja miała być gotowa już na 30 czerwca. Miało to najprawdopodobniej związek ze staraniami o unijną kasę.

Drugi przetarg dał firmom więcej czasu, bo aż do 31 października. Kryterium wyboru firmy nie zmieniło się: 40 procent termin, a w 60 proc. koszt wykonania. Przetarg ten nie został rozstrzygnięty.

Trzeci przetarg wyłonił wykonawcę, mimo że proponowana przez niego cena była wyższa niż ta podana przez miasto przed otwarciem ofert. Komisja podała 280 tys. zł, a jedyna firma, która się zgłosiła - 448 tys. 950 zł. Otrzymała zlecenie, ponieważ cena nie była jedynym kryterium. Decydowała w 60 procentach, a w 40 procentach termin realizacji. Firma zobowiązała się ukończyć dokumentację do 30 września tego roku, czyli miiesiąc wcześniej. Za cenę firma dostała 360 punktów, a 240 punktów za termin realizacji.

O zamówienie ubiegli się wspólnie dwaj wykonawcy z Elbląga:

 1. Euro-Projekt Grzegorz Latecki

 2. PROWED” – Biuro Projektów Drogowych Wiesław Siemiątkowski

Oto szczegóły z przetargu.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego wraz z budową ścieżki rowerowej w al. Grunwaldzkiej

W zakresie budowy hali na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej w Elblągu wraz z obsługą komunikacyjną obejmującą: tory wjazdowo – wyjazdowe i sieć trakcyjną górną oraz opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie wsparcia węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego w obszarze placu Dworcowego wraz ze ścieżką rowerową na odcinku al. Grunwaldzkiej w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.