› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nowa, wakacyjna linia autobusowa z Elbląga na Jelenią Dolinę?

› bieżące ponad rok temu    20.05.2013
Bartłomiej Ryś
komentarzy 15 ocen 51 / 59%
A A A
Nowa, wakacyjna linia autobusowa z Elbląga na Jelenią Dolinę?

Jak potężnym medium jest portal społecznościowy Facebook nie musimy nikogo przekonywać. Dzięki niemu powstało wiele pomysłów, idei takich jak koncerty czy wydarzenia. Czy elbląski ZKM pozytywnie rozpatrzy prośbę młodych skierowaną właśnie poprzez ten portal?

Wydarzenie pod nazwą „TAK dla nowej linii na trasie Dworzec Główny – Jelenia Dolina” na portalu społecznościowym Facebook w przeciągu kilku dni przyciągnęło 200 chętnych osób. Kolejne 20 jest niezdecydowanych, natomiast 1200 zaproszeń oczekuje na potwierdzenie. Skąd pomysł na taką inicjatywę?

- Na pomysł wpadłam sama. Spytałam znajomych, którzy bardzo pozytywnie wyrazili się o takiej akcji. Więc pomyślałam „co mi szkodzi” – wyjaśnia organizatorka, Dominika Wiśniewska. – Patrząc na wzgląd techniczny chcielibyśmy jednak nową linię wakacyjną zamiast np. przedłużania autobusu numer „12”.

Jakie problemy stwarza dojazd na Jelenią wie każdy młody elblążanin. Najczęściej – jeżeli nie mamy możliwości dojazdu samochodem – trzeba wysiąść w Próchniku, a następnie iść spory kawałek pieszo. Taka linia byłaby świetnym rozwiązaniem na okres wakacyjny, kiedy wielu mieszkańców naszego miasta ma chęć wypocząć na łonie natury niedaleko miasta. - Nawet patrząc na „dwunastkę” to trzeba pamiętać o tym, że dojazd do Próchnika po godzinie 18 jest dość ciężki. Z centrum miasta natomiast dojazdu brak, więc bardzo bym chciała, aby to jednak była nowa linia kursująca z Dworca – dodaje młoda elblążanka.

Wysłaliśmy poprzez e-mail zapytanie do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu czy coś takiego w ogóle jest możliwe. Naszych Czytelników będziemy informować na bieżąco.

Tymczasem zapraszamy do uczestnictwa w akcji i popieraniu inicjatywy. Stronę można znaleźć pod tym linkiem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (15)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NoName
ponad rok temu ocena: 92%  15
Na drodze prowadzącej na Jelenią Dolinę są takie dziury, że samochody podwoziem szorują po asfalcie
~ turban
ponad rok temu ocena: 74%  14
Jelenia dolina- miejsce spotkan mlodocianej patologi upijajacej sie alkocholem do nieprzytomnosci i ru(...)cej sie po krzakach. Miejsce biesiadowania zuli i zboczencow a takze karkow i lysych pal w krotkich spodenkach i skarpetach z frotki podciagnietych prawie ze pod kolana, ta dzicz czesto dijezdza na to miejsce 20 letnimi trupami typu bmw,audi,vokswagen passat i golf siejac przy tym zamet i spustoszenie na drodze miedzy ulica fromborska i jelenia dolina. Typowe bezmuzgie spoleczniaki,lanserzy i idioci spoleczniaki. I jeszcze chca zeby im tam autobus wyslac? hahah A kto zniszczyl te smoki wiaty i pomost? samo sie zniszczylo? oczywiscie to sprawka elblaskiego barachla
~ A
ponad rok temu ocena: 100%  13
Popieram!
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 44%  12
Pomysł dobry ale wpierw trzeba by wziąć kilkanaście osób do posprzątania tych terenów, leśniczówka, która tam jest nie za bardzo się interesuje w jakim stanie jest nasze ulubione miejsce wypoczynku. Następnie warto by naprawić te drogi bo jeśli auta ledwo tam przejeżdżają to co dopiero autobus.
~ DD
ponad rok temu ocena: 56%  11
Kogo to obchodzi?
~ nicka
ponad rok temu ocena: 53%  10
bzdura i tania sensacja
~ Kamil
ponad rok temu ocena: 75%  9
Wszystko co w tym mieście zrobić zorganizować to źle .. koncert zorganizować źle , zrobić nową linie aby młodzież miała co robić w wakacje bo przecież nasz Elbląski basen zamknięty -,- też źle a narzekać to każdy potrafi :) Za co by się nie zabrać zawsze będzie źle .. przeszedł by się jedne z drugim i zobaczył by ile to roboty to może by przestał pisać denne komentarze .. pozdrawiam pana/panią '' jjjj' :) Ps. Dziękujemy stornie elblag.net za ten artykuł to już jest nie pierwszy taki w którym pomagają nam Elbląskiej młodzieży . ;-)
~ Swordboy
ponad rok temu ocena: 75%  8
dobry pomysł, z drogą to autobusy najwyżej by tam powoli jeździły
~ Duzy
ponad rok temu ocena: 100%  7
Nie Ori to nie żaden żart ;)
~ Katarzyna
ponad rok temu ocena: 100%  6
Droga ta jest niebezpieczna, a młodzież Elbląska dość często chodzi nią. - Dobrym pomysłem byłoby także wydłużenie trasy linii numer ,,12" - Popieram!
~ jjjj
ponad rok temu ocena: 47%  5
ROWERAMI LENIE, a nie... bo z browarami będzie za ciężko.
~ ori
ponad rok temu ocena: 55%  4
To żart jakiś?
~ asdsad
ponad rok temu ocena: 55%  3
Linia bedzie raczej nieoplacalna......
~ Darek
ponad rok temu ocena: 88%  2
Przed otwarciem linii trzeba by najpierw uporządkować teren na Jeleniej Dolinie i wokól. Wielu naszych krajan zgodnie z hasłem ,,Polak potrafi " zdewastowało teren Jeleniej Doliny
~ poinformowany
ponad rok temu ocena: 59%  1
Zapomnijcie - tyle w temacie. Niestety, ale na pewno nie puszczą.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.