› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Nowa książka Tomasza Stężały. Dalsze losy twardzieli

8 miesięcy temu    4.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Nowa książka Tomasza Stężały. Dalsze losy twardzieli

„Łaska i gniew bogów” Tomasza Stężały to trzecia część trylogii o  historii rodziny Odona murarza, która w 1237 roku przybywa do powstającego nad rzeką Ilfing Elbinga. Przypomnijmy, że druga część została najlepszą książką 2018 roku. Tytuł przyznany przez Wielki Buk. 

Kto przeczytał  „Wojnę bogów” i „Bunt starych bogów” (Wydawnictwo Bellona) na pewno sięgnie po  trzecią część: „Łaska i gniew bogów” . Autor tak przedstawia nową książkę:

Część trzecia dzieje się dziesięć lat później, w 1254 roku, kiedy wydaje się, że  po raz pierwszy Krzyżacy mogą z nieco większym optymizmem spojrzeć w przyszłość. Elbing i inne miejscowości wchodzą w okres małej stabilizacji, wydaje się też, że nic władzy Chrystusa (przynajmniej na terenach leżących nad Bałtykiem i Wisłą) zagrozić nie może. Wciąż jednak chrześcijaństwo nie sięgnęło Sambii, gdzie znajduje się główny ośrodek pruskiego pogaństwa. Tam też powstaje czarna moc, która zaczyna zatruwać dusze i umysły ludzi.

Tomasz Stężała zdradza też przed jakimi wyzwaniami staną bohaterowie trzeciej części trylogii. 

Wraca Linka, który znajduje wsparcie w przedwiecznych mocach, gromadzi siły i zadaje Krzyżakom klęskę. Wydaje się także, że zapowiadana największa z krucjat północnych nie dojdzie do skutku, a cały kraj spłynie ponownie krwią. Rodzina Odona musi zebrać wszystkie siły by stanąć do nierównej walki.

Kto chciałby zapoznać się z próbką, czyli fragmentem nowej powieści powinien kliknąć tutaj. Dowiesz się także jak kupić książkę za 10 zł. 

Elblążanin Ryszard Tomczyk, literacki autorytet napisał w antologii „Literaci elbląskiego trzydziestolecia 1989 – 2019”:


Uznany i wybitny – także w skali kraju – powieściopisarz historyczny. 

Tomasz Stężała jest autorem wielu książek historycznych: cyklu "Elbing 1945: Prawdziwa historia Elbląga" („Elbing 1945. Odnalezione wspomnienia”, „Elbing 1945. Pierwyj Gorod”); cyklu "Trzy Armie" („Porucznicy 1939”, „Kapitanowie 1941. Pseudonim Grzmot”, „Kapitanowie 1941. Kryptonim Ubezpieczalnia”, „Pułkownicy 1944. Rzeczpospolita Partyzancka”, „Pułkownicy 1944. Nowe życie”) oraz „Aptekarz”, „Wojna bogów” i "Bunt starych bogów". 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Artur
7 miesięcy temu 3
Kupiłem przez strone autora i przeczytałem. Nieco inny klimat ale równie pasjonująca.
~ Adamski
8 miesięcy temu 2
Ze strony p.Stężała wynika, że napisał i opublikował na stronie więcej książek. Możecie tę sprawę wyjaśnić? Dlaczego nie wydaje w druku?
~ elblążanka
8 miesięcy temu 1
Odpowiedź na stronie autora http://tomaszstezala.pl/...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.