› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego gotowe

› bieżące 2 miesiące temu    27.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego gotowe fot. UM Elbląg

Zakończył się kolejny etap realizacji projektu pn. Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga. W ramach niego wybudowana została nowa hala na terenie zajezdni tramwajowej oraz punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego. Przypomnijmy, że w lutym w ramach tego zadania na tory wyjechały również cztery nowe tramwaje. Piaty natomiast jest w trakcie produkcji. Łączny koszt realizowanych w mieście inwestycji w infrastrukturę tramwajową wynosi około 26 mln zł.

Budowa nowej  hali wraz z wyposażeniem kosztowała 7.363.652 zł brutto. Obiekt służy do utrzymania wagonów taboru tramwajowego w pełnej gotowości technicznej i sprawności eksploatacyjnej. W każdej z dwóch naw hali mogą garażować wagony tramwajowe. Dodatkowo w nawie północnej wykonywane są czynności obsługi codziennej, przeglądy okresowe oraz drobne naprawy awaryjne z wykorzystaniem systemu podnośników do wagonów tramwajowych oraz ruchomych pomostów roboczych. Hala wyposażona jest również w automatyczną myjnię oraz pomieszczenia sanitarne dla pracowników.

Na terenie zajezdni tramwajowej wybudowane zostało również nowe torowisko i trakcja tramwajowa. Wartość tych robót wyniosła: 4.363.652 zł brutto.

W ramach zadania doposażono także i poprawiono funkcjonalność punktu przesiadkowego w obrębie Placu Dworcowego. Zakres tego przedsięwzięcia obejmował między innymi: przebudowę dwóch peronów przystankowych tramwajowych przy Al. Grunwaldzkiej, wymianę wiat przystankowych oraz ich doposażenie, montaż 3 biletomatów, nowe tablice informacji pasażerskiej oraz wymianę oświetlenia na Placu Dworcowym na energooszczędne. Wartość  tych prac to 1.142.193 zł brutto.
 

Łączny koszt realizowanych w mieście inwestycji w infrastrukturę tramwajową wynosi około 26 mln zł.
Realizacja projektu pn. Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

UM w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ były
miesiąc temu 3
Nowa hala tramwajowa he ,trzeba dodać do mycia wagonów ,reszta nie pasuje początek XIX wieku .
~ Kto to pisał?
2 miesiące temu 2
Ale bzdury. Konstale są pordzewiałe,drzwi walą niemiłosiernie,szarpią i wieczne awarie. O stanie torowisk już nie napiszę.
~ Emek
2 miesiące temu 1
Tablica informacyjna bardzo dobry pomysł tylko lokalizacja słaba. Powinna być przy trasie dworzec/pętla - przystanek tramwajowy.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.