archiwum elblag.net fot. Bartłomiej RyśOstatni przeprowadzony przez IBRiS sondaż dla „Rzeczpospolitej” jest zaskoczeniem. Według niego SLD nie jest już trzecią siłą w kraju. Lewicę wyprzedził Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke.
Sojusz Lewicy Demokratycznej w ostatnich wyborach w Elblągu (do Rady Miejskiej) zdobył 3983 głosy i zajął trzecie miejsce, tuż za PiS oraz PO. Ten wynik nie ma jednak odzwierciedlenia w ogólnopolskich tendencjach Polaków.
SLD według sondażu zajmuje aż 5 miejsce z poparciem zaledwie 5 proc. Czwarte miejsce przypadło Kongresowi Nowej Prawicy – 6 proc. Poparcia. Czołówka to standardowo PO na pierwszy miejscu (34 proc.) oraz PiS na drugim (28 proc.). Spadek notowań partii Leszka Millera wykorzystał PSL – w sondażu zajął 3 miejsce z poparciem 8 proc.
- Mamy pewien kryzys PiS. Po wyborach mówiło o fałszerstwach, ale nie pokazało dowodów. W tę narrację nie szły często lokalne struktury, które miały dobre wyniki, co potęgowało dysonans poznawczy - tłumaczy w rozmowie z "Rz" dr Rafał Matyja, politolog z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.
Źródło: rzeczpospolita.pl, wp.pl
|
Komentarze
(5)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
› pokaż według najstarszych |

| ponad rok temu | ocena: 43% | 5 |
| oceń komentarz |
| wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |

| ponad rok temu | ocena: 43% | 4 |
| oceń komentarz |
| wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |

| ponad rok temu | ocena: 50% | 3 |
| oceń komentarz |
| wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |

| ponad rok temu | ocena: 50% | 2 |
| oceń komentarz |
| wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |

| ponad rok temu | ocena: 50% | 1 |
| oceń komentarz |
| wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |