› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nieprawdopodobny, międzynarodowy sukces zespołu Szalone Małolaty MDK! (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    9.06.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Szalone Małolaty MDK na  40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w KoninieSzalone Małolaty MDK na  40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie fot. MDK w Elblągu

Zespół Szalone Małolaty MDK w Elblągu osiągnął nieprawdopodobny, międzynarodowy sukces. Młodzi elblążanie zostali uhonorowani Srebrnym Aplauzem w kategorii „Zespół wokalny do 12 lat” (piosenka „Dzieci ziemi”) na prestiżowym, 40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, który jest pewnego rodzaju odpowiednikiem Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, z tą jednak zasadniczą różnicą, że rywalizują w nim dziecięcy artyści nie tylko z Polski. Sukces jest tym większy jeśli uświadomimy sobie dwie sprawy.

Po pierwsze w tegorocznym w tegorocznym festiwalu w Koninie (5 – 9 czerwca 2019 r.) wzięło udział aż 2,5 tys. uczestników z 15 państw. Świadczy to niewątpliwie o olbrzymiej konkurencji. Druga, równie ważna kwestia, to fakt, że zespół Szalone Małolaty MDK Elbląg od listopada ubiegłego roku jest pod opieką dwóch nowych instruktorów. Dysponując zaledwie kilkoma miesiącami dali oni radę przygotować wspaniały program choreograficzno-wokalny, który zachwycił jurorów. Po odejściu z dnia na dzień Katarzyny Panicz początkowo wydawało się, że zespół czeka trudny okres. Okazało się inaczej. Wszystko dzięki wspaniałym artystom – Agnieszcze Breznak i Łukaszowi Reksowi, którzy rozpoczęli pracę z elbląskimi dziećmi i dysponując tak niewielkim przedziałem czasowym byli w stanie dokonać czegoś, co wydawało się z pozoru niemożliwe.

Artyści dojeżdżają do Elbląga z Trójmiasta. Przygotowują dzieci pod względem wokalnym, zajmują się choreografią. Dodatkowo pani Agnieszka projektuje stroje. 3 razy w tygodniu prowadzą zajęcia – co godne szczególnego podkreślenia – w ten sposób, aby chronić struny głosowe młodych elblążan. Co więcej, dzieci są zapraszane na koncerty swoich nauczycieli. W ten sposób mają okazję obserwować w jaki sposób prawidłowo zachowywać się na scenie. 

Niedawno zatrudnieni nauczyciele, mimo młodego wieku, mają duże osiągnięcia i są pełnymi pasji profesjonalistami.To też było jednym z głównych powodów sukcesu znakomicie przygotowanego zespołu, który w Koninie wywalczył nagrodę, o której mało kto marzył, zważywszy na konieczność wypracowania nowego układu choreograficzno-wokalnego w tak krótkim czasie oraz wielką konkurencję.

W tym miesjcu przypomnijmy, że Agnieszka Brenzak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa (wokalistyka jazzowa) oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Była uczestniczką III edycji programu X-Factor. Obecnie pracuje jako wokalistka i aktorka. Występuje na polskich scen muzycznych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni („Grase“, „Chłopi“, „Shrek“, „Spamalot“) oraz Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu („Siła Sióstr“, Hemar.Marchewka. – Próba generalizacji.“, „Tajemnica Tomka Sawyera“). Porusza się swobodnie w wielu stylistykach od muzyki pop przez musical po jazz. Brała udział w wielu konkursach i koncertach na terenie całej Europy jako wokalistka, a także członek zespołu pieśni i tańca. 

Łukasz Reks jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku wokalistyka jazzowa w klasie Krystyny Stańko oraz Conservatorium w Amsterdamie w klasie Humphreya Campbella. Jest właścicielem niespotykanego głosu o wyjątkowej, ciepłej barwie. Najlepiej odnajduje się w muzyce jazzowej, soulowej i R&B. Jest laureatem wielu festiwali, miedzy innymi Festiwalu Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy. Występował z Zamojską Orkiestrą Symfoniczną oraz Big Bandem Gorzowiskim. Śpiewał w trójmiejskim chórze gospel No Saints, z którym wydał płytę „Ten Jeden Dzień” zawierającą autorski utwór. Uczestniczył w warsztatach przeprowadzanych przez takie osoby jak Grażyna Łobaszewska, Mietek Szcześniak, Elżbieta Zapendowska, Janusz Szrom, Dorota Miśkiewicz.

Obecnie zarówno Agnieszka, jak i Łukasz (osobno) pracują nad autorskimi materiałami.

Oto skład zespołu Szalone Małolaty MDK, który na 40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie został uhonorowany Srebrnym Aplauzem: Eliza Tomczyńska, Marceli Józefowicz, Julia Burzyńska, Swietłana Boguska, Liliana Rydel, Anna Boruszka, Helena Sieniuć. Jurorzy docenili ich piosenkę „Dzieci ziemi” (sł. Arkadiusz Kłusowski, muz. Piotr Walicki).

To nie jedyny sukces elbląskiego zespołu na festiwalu w Koninie. Jego członkini – Ida Rydel – wykonała piosenkę pt. „Z lalkami kłopot'' (słowa i muzyka Wojciech Karpiński), która została zauważona przez jury. Dziewczynka znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych solistek (jako jedyna z solistek reprezentujących na festiwalu nasze miasto) w kategorii wiekowej do 8 lat!

Serdecznie gratulujemy!

 

Poniżej wszyscy nagrodzeni w kategoriach, w których laury zdobyły zespoły z Elbląga.

 

KATEGORIA: ZESPÓŁ WOKALNY DO 12 LAT
 

WYRÓŻNIENIE

 • LALALA

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach
„PRZEPROWADZKA”
(sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski)
Instruktorka: Anna Szafrańska
 
BRĄZOWY APLAUZ

 • KEBERIOKŠT Junior

Klaipėda youth center of queen Luize – Klaipėda (Litwa)
„JOYFUL NOISE”
(sł. Dave Perry, Jane Perry, muz. Dave Perry, Jane Perry)
Instruktorzy: Regina Vindžiaglaskienė, Algirdas Zigmantas
 
SREBRNY APLAUZ

 • SZALONE MAŁOLATY

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
„DZIECI ZIEMI”
(sł. Arkadiusz Kłusowski, muz. Piotr Walicki)
Instruktorzy: Agnieszka Brenzak, Łukasz Reks
 
ZŁOTY APLAUZ

 • SZALONE MAŁOLATY

Studio Artystyczne Katarzyny Panicz „Szalone i Szalone Małolaty” w Elblągu
„OJCIEC ABRAHAM”
(słowa tradycyjne, Anna Adamis, muz. Mariusz Garnowski, Gabor Presser)
Instruktorki: Katarzyna Panicz, Maja Panicz, Marta Brozdowska
 

 

KATEGORIA: ZESPÓŁ WOKALNY 13-16 LAT
 

WYRÓŻNIENIE

 • GRANDA

Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
„SZARPANY”
(sł. Olga Golec, Rafał Golec, muz. Łukasz Golec, Paweł Golec)
Instruktorka: Elżbieta Cupiał

BRĄZOWY APLAUZ

 • SZALONE

Studio Artystyczne Katarzyny Panicz „Szalone i Szalone Małolaty” w Elblągu
„GDZIE TEN, KTÓRY POWIE MI”
(sł. Zbigniew Książek, muz. Adam Prucnal, Halina Mlynkova)
Instruktorki: Katarzyna Panicz, Maja Panicz, Marta Brozdowska
 
SREBRNY APLAUZ

 • KEBERIOKŠT Senior

Klaipėda youth center of queen Luize – Klaipėda (Litwa)
„WANNA BE HAPPY?”
(sł. Kirk Franklin, muz. Kirk Franklin)
Instruktorzy: Regina Vindžiaglaskienė, Algirdas Zigmantas
 
ZŁOTY APLAUZ

 • ASMki

Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie
„BARBIE GIRL”
(sł., muz. Søren Rasted, Claus Norreen, René Dif, Lene Nystrøm)
Instruktor: Kasper Zborowski-Weychman

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 7
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.