› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Nielegalny pobyt Ukraińca, Serba i Macedończyka

› bieżące ponad rok temu    12.06.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Nielegalny pobyt Ukraińca, Serba i Macedończyka  fot. MOSG

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 20 obywateli Ukrainy oraz Serba i Macedończyka, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. To efekt prowadzonych w mijającym tygodniu kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców.

Cudzoziemcy najczęściej nie mieli ważnych wiz bądź przeterminowali dopuszczalny okres pobytu w Polsce. W 7 przypadkach naruszenie przepisów polegało na nielegalnym wykonywaniu pracy. Wobec wszystkich cudzoziemców zostały wszczęte postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Od stycznia do końca maja tego roku funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili łącznie przeszło 650 kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców. W ich wyniku ujawnili ponad 1300 przypadków nielegalnego pobytu bądź pracy, blisko 300 cudzoziemcom wydali decyzje zobowiązujące do powrotu.

MOSG 
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.