› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Nielegalne automaty do gier

› bieżące 10 miesięcy temu    30.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nielegalne automaty do gier

Kolejne nielegalne automaty ujawnili mundurowi z Elbląga. W listopadzie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej KAS z Elbląga zabezpieczyli siedem nielegalnych automatów. Urządzenia znajdowały się na terenie Pasłęka i Morąga. Od początku roku mundurowi z Elbląga zajęli już 210 automatów.

Funkcjonariusze KAS z Elbląga weszli do lokalu na terenie Pasłęka, w którym ujawnili cztery nielegalne automaty do gier hazardowych. Jak się okazało właściciel punktu był jednocześnie właścicielem urządzeń. Podobnie, jak w większości przypadków lokal objęty był monitoringiem. Do środka wpuszczani byli jedynie „swoi”. W pomieszczeniu opiekuna punktu jedna ściana oklejona była zdjęciami z wizerunkiem funkcjonariuszy.

Na miejscu mundurowi przesłuchali świadków „graczy” oraz przeprowadzili eksperyment procesowy, który jednoznacznie potwierdził nielegalny charakter urządzeń. Funkcjonariusze zatrzymali automaty do sprawy karnej-skarbowej i zabezpieczyli kwotę 600 zł przeznaczoną na wygrane
 

- informuje st.rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

W Antoniewie koło Morąga mundurowi zabezpieczyli trzy kolejne urządzenia do gier hazardowych. Maszyny znajdowały się w kontenerze na prywatnej posesji. Punkt monitorowany był jedną kamerą zewnętrzną i dwiema wewnętrznymi. W środku funkcjonariusze zastali włączone automaty oraz osobę grającą na jednym z nich. Demontaż urządzeń był utrudniony, ponieważ były one przymocowane do kontenera kotwami, które wyprowadzone były poprzez wywiercone dziury na zewnątrz i przyspawane do kawałka grubej blachy.

Determinacja i pomysłowość osób organizujących nielegalne gry hazardowe co do montażu zabezpieczeń coraz bardziej zaskakuje funkcjonariuszy, którzy mimo to za każdym razem radzą sobie z utrudnieniami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.