› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Nie żyje nastolatka i 40-letni mężczyzna. Minęły tylko 3 dni majówki

› policja 10 miesięcy temu    30.04.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Nie żyje nastolatka i 40-letni mężczyzna. Minęły tylko 3 dni majówki  fot. Policja.pl

Minęło trzy dni długiego majowego weekendu. W okolicach Szczytna i w Gołdapi doszło do tragicznych wypadków: nie żyje nastolatka oraz 40-letni mężczyzna. W Elblągu dwie osoby zostały ciężko ranne. Policjanci podsumowują krótko: „Bezmyślność uczestników ruchu drogowego”. 

Na drogach naszego województwa przez ostatnie trzy dni wydarzyło się 11 wypadków, w tym dwa tragiczne:

O godzinie 17:10 dyżurny gołdapskiej komendy odebrał zgłoszenie  o wypadku na drodze krajowej nr 65 pomiędzy przejściem granicznym, a ul. Gumbińską w Gołdapi.  29-letni kierowca na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn dachował samochodem osobowym. Niestety, pomimo podjętej na miejscu przez załogę karetki pogotowia akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić funkcji życiowych 40-letniemu pasażerowi. Mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło na trasie Szczytno-Sasek Mały. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że 30-letni kierowca bmw z nieokreślonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe oprócz kierującego była jeszcze 16-letnia pasażerka. W wyniku uderzenia pojazdu, obydwoje doznali obrażeń ciała. Kierowca i pasażerka zostali przetransportowani do szpitali. Niestety, 16-latka na skutek odniesionych obrażeń zmarła. Dodatkowo wyszło na jaw, że 30-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. 

W Elblągu na skrzyżowaniu Alei Grunwaldzkiej  i  ul. Żeromskiego doszło do zderzenia motocykla i samochodu. Poszkodowani – kierowca i pasażer jednośladu zostali w ciężkim stanie odwiezieni  do szpitala. Motocyklista  wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. 

Policjanci informują, że nadal będą prowadzone kontrole na drogach w ramach akcji „Majowy weekend” do 6 maja. Jednak przypominają, iż o własne bezpieczeństwo musimy zadbać my sami, przestrzegając zasady: „Piłeś nie jedź” oraz dostosowując prędkość do warunków jazdy. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ KER
10 miesięcy temu 1
Policjanci mają rację. Najgorszą wadą kierowców jest bezmyślność i zbyt duża prędkość. Ile zaoszczędzicie czasu? 10-15 minut? Warto ryzykować życie i zdrowie? Odpowiedzcie sobie sami.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.