› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Nie żyje były prezydent Elbląga

› polityka 9 miesięcy temu    1.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Nie żyje były prezydent Elbląga fot. archiwum Elblag.net

Zmarł Henryk Słonina,  wieloletni prezydent Elbląga. 25 marca skończyłby 81 lat. Uroczystości pogrzebowe byłego Prezydenta odbędą się w środę, 4 marca o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Stegnie z udziałem biskupa seniora Jana Styrny.

Henryk Słonina w  latach 1982–1990 i ponownie w okresie 1994–1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Elbląga.

Przez trzy kadencje sprawował funkcję prezydenta Elbląga. W 1998 został wybrany przez Radę Miejską na prezydenta miasta. W wyborach samorządowych w 2002, skutecznie ubiegał się o reelekcję, wygrywając w drugiej turze. W kolejnych wyborach został wybrany już w pierwszej turze. 

Oto co napisał na Facebooku  Witold Wróblewski,obecny włodarz miasta. 

Bardzo przykra wiadomość na koniec weekendu. Nie żyje Henryk Słonina – były wieloletni Prezydent Elbląga, niezwykle zasłużony dla rozwoju naszego miasta samorządowiec. Dla mnie to wielka osobista strata. Przez wiele lat miałem przyjemność współpracować z Henrykiem - przez dwie kadencje również jako Jego zastępca. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci nie tylko jako dobry gospodarz miasta, wymagający szef, ale także jako starszy kolega, dzięki któremu poznawałem tajniki samorządu. Żonie i córkom składam wyrazy szczerego współczucia i żalu. 

Uroczystości pogrzebowe byłego Prezydenta odbędą się w środę, 4 marca o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Stegnie z udziałem biskupa seniora Jana Styrny.

We wtorek natomiast w Elblągu o godz. 18.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Bema odprawiona zostanie msza pożegnalna, którą odprawi ks. Andrzej Kilanowski, Proboszcz Parafii pw. Św. Jerzego, do której należał zmarły Prezydent.

Od jutra również od godz. 8.00 w holu Ratusza Staromiejskiego przy ul. Stary Rynek 25, wyłożona zostanie księga kondolencyjna ku pamięci Prezydenta Henryka Słoniny. Elblążanie będą mogli wpisywać się do niej do najbliższego piątku w godz. 8.00 – 18.00. Do księgi będzie można się także wpisać podczas jutrzejszej mszy pożegnalnej.

Następnie księga, będąca wyrazem pamięci i wdzięczności mieszkańców Elbląga, zostanie przekazana Rodzinie.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

 • 12
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 5
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ STOP USTAWIE 447
9 miesięcy temu ocena: 100%  5
Mauzoleum będzie?
~ Eryk
9 miesięcy temu ocena: 94%  4
Fatalny prezydent, przyczynił się do wyludnienia i ubożenia Elbląga
~ Eryk
9 miesięcy temu ocena: 94%  3
Był fatalnym prezydentem i bardzo się przyczynił do upadku miasta, to w wyniku jego decyzji nie powstało tanie budownictwo dla młodych by ich zatrzymać w mieście i 0 inwestorów tworzących nowe miejsca pracy.
~ Czytelnik
9 miesięcy temu ocena: 19%  2
To był dobry człowiek, wiele dobrego działo się w naszym mieście za Jego rządów. Dbał o mieszkańców i Elbląg. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
~ Spacerowicz
9 miesięcy temu ocena: 20%  1
Dobry prezydent i bardzo porządny człowiek , niestety czas robi swoje . Serdeczne wyrazy współczucia dla bliskich .
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.