› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Nie zmienili ścierniska w San Francisco. Brak chętnych na działkę po „Siódemce”

› biznes ponad rok temu    14.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Nie zmienili ścierniska w San Francisco. Brak chętnych na działkę po „Siódemce” fot. archiuwm elblag.net

Sześć lat temu spółka Bridgehouse Developments (Elbląg) sp. z o.o. otrzymała pozwolenie na budowę centrum handlowego, który na szczęście nazywać się miało „Siódemką”. Teraz  nikt nie był zainteresowany przetargiem ogłoszonym przez syndyka masy upadłościowej na zbycie  prawie 22,5  hektara gruntów. Cena wywoławcza 45 milionów zł.

Spółka Bridgehouse Developments (Elbląg) sp. z o.o. chciała zmienić ściernisko, przy ulicy Akacjowej w San Francisco. Inwestycja miała się składać z dwóch głównych części: parterowej galerii handlowej o pow. 40 tys. m kwadratowych oraz parku handlowego o pow. 27 tys. m kw. Centrum miało liczyć 15 sklepów wielkopowierzchniowych, 105 sklepów galerii handlowej. W planach był parking naziemny na 1,8 tys. samochodów.

 W 2010 roku firma uzyskała pozwolenie na budowę. Trzy lata później miejsce planowanej inwestycji ogrodzono. Pojawiła się tablica informująca, że w grudniu rozpocznie się budowa, ale się nie rozpoczęła. Sprawa przeciągała się m. in. o brak uzgodnień w sprawie skomunikowania się z drogą ekspresową nr 7.

Gwoździem do trumny przedsięwzięcia był upadek firmy w zeszłym roku. Syndyk masy upadłościowej ogłosił przetarg na prawie 22,5 hektara gruntów z ceną wywoławczą 45 milionów zł.
Nie było ani jednego chętnego na tę nieruchomość. Czy i za ile uda się sprzedać tereny przy Akacjowej, czas pokaże.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jan
ponad rok temu ocena: 100%  2
I poco ogródki zlikwidowali teraz proponuje złomowiec przenieś z lotniczej
~ Realista
ponad rok temu ocena: 100%  1
A ja jestem przesadny i uwazam, ze ten pech to kara za tych co protestowali i twierdzili po co nam kolejne centrum. Fakt, zapowiedzi budowy bylo wiele. Przypomne rapsodia, siodemka, porto55, ch przy willi syrena, ch na wyspie spichrzow, inwestycja pkp park handlowy na grunwaldzkiej. I co? Zadne nie powstalo. Nauczka na przyszlosc aby nie liczyc gruszek na wierzbie i nie przeszkadzac, bo kazdy tali obiekt to tysiace miejsc pracy (w ch ogrody pracuje ok. 1700 osob!).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.