› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nie wszyscy elblążanie przestrzegają zakazu gromadzenia się

› policja miesiąc temu    30.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nie wszyscy elblążanie przestrzegają zakazu gromadzenia się  fot. SM w Elblągu

Strażnicy stwierdzili szereg uchybień dotyczących gromadzenia się mieszkańców w miejscach publicznych, objętych zakazem, np. w Bażantarni zabawy i rozpalanie ognisk, na boiskach młodzież grająca w piłkę czy na trybunach bieżni przy ul. Saperów spożywanie alkoholu.

Ze względu na stan epidemii i bezpieczeństwo mieszkańców w trakcie jej trwania, Straż Miejska ograniczyła realizowanie zgłoszeń do tych priorytetowych, przede wszystkim związanych z zagrożeniem życia i zdrowia oraz dotyczących obostrzeń w związku z koronawirusem. 

Strażnicy wykonują zadania prewencyjne kontrolując miejsca, w których mogą gromadzić się mieszkańcy, tj. parki, place zabaw, boiska, Targowisko Miejskie, Skatepark, Bażantarnia, Orliki, Gęsia Góra, Modrzewina, dworce PKP i PKS, Bulwar Zygmunta Augusta oraz wszystkie inne służące do  wypoczynku i rekreacji

Swoim zasięgiem działania objęła także zabezpieczenie budynków użyteczności publicznej, tj. Urząd Miejski czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

- informuje Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tych trudnych dla wszystkich chwilach Straż Miejska wzmogła pracę do 7 dni w tygodniu i od poniedziałku do piątku wydłużyła godziny pracy od 7.00 do 22.00.

Kolejka przed MOPS, ul. Winna. Fot SM w Elblągu 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.