› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Nie tylko chroni dziedzictwo, ale również się nim dzieli

› prezentacje ponad rok temu    19.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Nie tylko chroni dziedzictwo, ale również się nim dzieli

Jego starania przyczyniły się do promocji Elbląga dzięki uruchomieniu wspólnego dobra kulturowego, jakim jest wieża Katedry Św. Mikołaja. Ksiądz Stanisław Błaszkowski, bo o nim mowa, jest ostatnim laureatem Nagród Prezydenta Elbląga za 2015 rok, którego pracę chcemy przybliżyć czytelnikom.

Nagroda Prezydenta w kategorii inne dziedziny najczęściej poświęcone są dla osób i instytucji, których działania są niezmiernie ważne dla naszego miasta, historii i kultury. Ksiądz Stanisław Błaszkowski będąc od 10 lat proboszczem Katedry Św. Mikołaja w Elblągu dba przede wszystkim o ochronę dziedzictwa. Nikogo nie powinno dziwić zatem, że katedra jest oczkiem w głowie proboszcza.

Nie sposób nie zauważyć, że osiąga swoje cele. Największym sukcesem księdza jest realizacja projektu rewitalizacji wieży katedralnej i placu katedralnego. Dzięki temu Elbląg zyskał zjawiskowy punkt widokowy. Przy dobrej przejrzystości powietrza możemy podziwiać region w promieniu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kilometrów.

Poddaną rewitalizacji wieżę katedralną w minionym sezonie odwiedziło około 30 tys., co dodatkowo potwierdza, że był to tak zwany strzał w dziesiątkę. Dzięki osobistemu zaangażowaniu, zarówno podczas realizacji inwestycji oraz po jej oddaniu do użytku ksiądz Stanisław Błaszkowski przyczynił się do promocji Elbląga oraz uchronienia wspólnego dobra kulturowego. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Nagroda Prezydenta trafiła we właściwe ręce.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.