› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nie jedz tego sera z Lidla. Groźna dla zdrowia bakteria

› zagrożenia i utrudnienia 17 dni temu    26.06.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 Nie jedz tego sera z Lidla. Groźna dla zdrowia bakteria

Państwowa Inspekcja Sanitarna  poinformowała, że w trakcie badań urzędowych w 3 z 5 badanych próbek SERA KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes. Spożycie produktu może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: ,,SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego” Producent: Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216

Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Data produkcji: 01.06.2020 Data produkcji jest jednocześnie numerem partii. Należy spożyć do: 01.07.2020Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu – Lidl sp. z o.o. sp. k. oraz Inspekcję Weterynaryjną właściwą do kontroli producenta. Firma Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów zostałą zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł, jest także dostępna na stronie internetowej https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/wazna-informacja-dla-klientow Producent Zarzeccy Sp. z o.o. natychmiast powiadomił odbiorcę o niebezpiecznym produkcie, który może znajdować się w obrocie. Inspekcja Weterynaryjna rozpoczęła kompleksową kontrolę w zakładzie produkcyjnym.

Zalecenia dla konsumentów:

Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają wskazaną partię produktu. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem. Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej https://gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne/ pod hasłem „LISTERIOZA”.  

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tulla253
6 dni temu 2
Na pewno w Lidlu bezpieczniej niż na przydomowym targu! Tam przynajmniej są kontrole dlatego cały czas coś wychodzi. Ja polecam naturalne konopne https://konopna-farmacja.com/k...
~ STOP USTAWIE 447
17 dni temu 1
Nie kupuję syfu z glifosatem z lidla i biedry... Trują nas na potęgę. Zobaczcie ile jest firm przejętych przez zachodnie koncerny a sprzedawane jako Polskie produkty. Wiecie, że polscy rolnicy nie są już w stanie wyżywic Polaków? Dlaczego zamknięto kopalnie należące tylko do skarbu państwa? OTWÓRZCIE OCZY ZA NIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.